Aukce METAXA AEN Cask No. 2 Despina

Aukce výjimečné lahve

Na Alkohol.cz jsme spustili naši první aukci. Aukci, která vážně stojí za to. Aukci o poslední lahev METAXY AEN Cask No. 2 Despina. O lahev 130 ze 130.

METAXA je klenotem Řecka už 130 let – a právě při příležitosti oslavy kulatého jubilea vznikla unikátní METAXA AEN Cask No. 2 Despina. Karafa obsahující vzácnou směs těch úplně původních sudů převezených ještě z původní palírny v Pireu. Tyhle sudy ochraňovalo hned 5 generací Metaxa Masterů.

Základem této dobroty je ale sud té úplně původní METAXY s číselným označením 2, pojmenovaný po manželce zakladatele Despině Metaxové. Právě ona také několik let celou firmu vedla a nutno podotknout, že velmi úspěšně.

Klenot jménem Despina

METAXY AEN Cask No. 2 Despina přitom vzniklo pouhých 130 lahví. Co víme, všechny už jsou aktuálně beznadějně vyprodané. Alkohol.cz je tak poslední možnost, jak tento klenot získat.

Lahev 130 ze 130.

O podmínkách a detailech celé aukce budeme postupně informovat na této stránce i našem Facebookovém účtu.

A protože se METAXA nepije, ale objevuje, celou polovinu vítězné částky pošleme Klubu českých a slovenských turistů. Ti totiž také objevují, hlavně ale skvělým značením pomáhají objevovat nám ostatním.