Nová aukce

Vytvořte svou vlastní aukci

Máte doma limitovanou, prémiovou nebo jinak zajímavou lahev? Prodejte ji v dražbě na Alkohol.cz – na stránkách, které denně navštíví tisíce milovníků dobrého pití.

Najděte kupce jednoduše, bez starostí a komplikací.

Pravidla aukcí na Alkohol.cz

 • Doba trvání aukce: minimálně 5 dní
 • Poplatek za zveřejnění aukce: 200 Kč
 • Provize pro Alkohol.cz: 8 % z vítězné částky s DPH
 • Datum spuštění aukce: Dle aktuálního počtu aukcí

Alkohol.cz je pouze zprostředkovatelem aukcí, nikoli prodejcem. Neručíme za splnění povinností ze strany kupujícího.

Jak postupovat při vytváření vlastní aukce

 1. Vyplňte informace o prodávané lahvi či lahvích a zvolte prodejní cenu. V případě, že prodáváte několik lahví najednou, zadejte cenu za jednotlivé lahve. (Pokud prodáváte 2 láhve a zadáte 999 Kč, systém nastaví vyvolávací cenu automaticky na 1998 Kč.)
 2. Připojte fotografie – ideálně v co nejlepší kvalitě tak, aby po spuštění aukce upoutaly pozornost přihazujících. Soustřeďte se také na viditelnost prvků jako je kolek, číslo láhve nebo jakékoli drobné poškození. Při focení láhví prosím postupujte podle našeho návodu.
 3. Vyplňte kontaktní údaje, své číslo účtu a odešlete formulář.
 4. Do 7 pracovních dnů se ozveme s předběžným schválením vaší aukce, v případě zamítnutí i s odůvodněním. O změně stavu vás budeme informovat e-mailem.&
 5. Abychom mohli zahájit dražbu, potřebujeme od vás podepsaný souhlas s aukcí. Formulář najdete v administraci aukcí na Alkohol.cz. Stačí ho vytisknout, podepsat, vyfotit a poslat e-mailem na aukce@alkohol.cz.
 6. Ve chvíli, kdy máme váš souhlas, dorazí vám e-mailem výzva k zaplacení 200 Kč administrativního poplatku za vystavení láhve. Stejně tak vám dorazí potvrzení o jeho zaplacení.
 7. Naši profíci doladí popis láhve a aukce je připravená.
 8. Aukce spouštíme postupně. Termín zveřejnění té vaší závisí na počtu aukcí, které byly zadané před ní. Počítejte prosím s případnou prodlevou. O termínu vás budeme informovat e-mailem a v danou chvíli aukci spustíme.
 9. Po skončení aukce od nás dostanete e-mailem zprávu s výslednou částkou, případně s informací, že v aukci nikdo nepřihodil. Pak čekáme na připsání peněz na účet Alkohol.cz.
 10. Kurýr u vás vyzvedne draženou láhev a bezpečně ji dopraví kupujícímu.
 11. Po předání láhve výherci vám vyplatíme finální částku.
 1. Podrobnější informace k průběhu aukcí najdete v sekci Odpovědi na nejčastější dotazy.
Vytvoření aukce

Pro vytvoření aukce je potřeba být přihlášen. Nemáte ještě účet? Registrujte se.

Registrovat se