Novinky, zajímavosti a doporučení lahví z celého světa

Svatomartinské víno a jeho tradice
Svatomartinské víno a jeho tradice 10.11.2020

Okamžik, na který čekají všichni milovníci mladých svatomartinských vín, přichází každoročně 11. 11. v 11 hodin a 11 minut. Právě tehdy se totiž tradičně spouští prodej a otevírají se první láhve. Jak ale tato tradice vznikla? A jak se tento svátek…

Co je grappa a jak se pije
Co je grappa a jak se pije 4.11.2020

Popularita téhle vinné pálenky raketově stoupá. Nahlédněte do tajemství výroby grappy a naučte se ji vychutnávat jako Italové.

Recept na domácí vaječný koňak z rumu
Recept na domácí vaječný koňak z rumu 1.11.2020

Vaječný koňak je typickým vánočním nápojem. S naším receptem si Vánoce připomenete kdykoliv. Tuhle domácí dobrotu prostě potřebujete víckrát za rok.

Co je prosecco a jak se vyrábí?
Co je prosecco a jak se vyrábí? 29.10.2020

Prosecco je hit a jeho obliba každým rokem stoupá, Pojďme se téhle italské lahůdce trochu podívat pod špunt. Jak se vyrábí, jak chutná a co znamená označení DOC/DOCG?

Rum s kolou po kubánsku: Recept na Cuba Libre
Rum s kolou po kubánsku: Recept na Cuba Libre 15.10.2020

Namíchejte si legendární Cuba Libre. Poctivý kubánský rum, dobrá cola, citron a led. Nic víc nepotřebujete. Tedy ano. Správný poměr. A ten najdete v našem receptu.

Recept na drink Margarita
Recept na drink Margarita 11.9.2020

Říká se, že Margarita vznikla jako variace na americký míchaný nápoj daisy, jen chybějící brandy bylo nahrazenou typickou mexickou lihovinou – tequilou.

Kal u rumu – špatné skladování, příliš cukru nebo podpis sudů?
Kal u rumu – špatné skladování, příliš cukru nebo podpis sudů? 6.9.2020

Objevili jste v láhvi oblíbeného rumu kal nebo dokonce nevzhledné sraženiny? Přečtěte si, co může být důvodem. A nezoufejte, máme i poměrně snadné řešení.

Kolky u alkoholu – jak fungují u nás, v zahraničí a v aukcích?
Kolky u alkoholu – jak fungují u nás, v zahraničí a v aukcích? 3.9.2020

Našli jste v našich aukcích exkluzivní kousek do své sbírky. Jenže nemá kolek. Co s tím? RumGirl Lucie Hlaváčová pro vás sepsala, jak to s těmi kolky vlastně je a proč se nekolkovaných láhví není třeba bát.

Jak skladovat jednotlivé druhy alkoholu?
Jak skladovat jednotlivé druhy alkoholu? 31.8.2020

Při jaké teplotě a v jakých podmínkách správně skladovat pivo, víno a destiláty? A položit láhve, nebo je nechat stát? Naučte se uskladnit své tekuté radosti, aby vám chutnaly co nejdéle.

Alkohol.cz slavil mezinárodní den rumu 2020
Alkohol.cz slavil mezinárodní den rumu 2020 18.8.2020

Mezinárodní den rumu 2020 byl ve znamení křtu unikátní limitky – rumu S.B.S. Jamaica 2019 RUM CZ/SK. Ohlédněte se s námi za vydařenou degustací S.B.S. rumů s Joshuou Singhem ze 1423.dk.

Jak se vyrábí gin?
Jak se vyrábí gin? 20.5.2020

Z čeho a jak se vyrábí gin? Kde má své kořeny a čím se liší London Dry a Old Tom? A co domácí výroba za prohibice? Objevte tajemství téhle dobroty s vůní jehličí.

Recept na drink z Glenfiddich Project XX – Team Work
Recept na drink z Glenfiddich Project XX – Team Work 18.5.2020 | Jan Zlámaný

Namíchejte si parádní drink Team Work z parádní whisky Glenfiddich Project XX. Dobrota plná sladkých tónů a jablečné vůně a překvapivě jednoduchá příprava.

Jak se vyrábí tequila?
Jak se vyrábí tequila? 6.5.2020

Tequila má u nás neprávem pověst něčeho, co je potřeba na začátku osolit a na konci zakousnout citronem. Objevte tajemství výroby a skutečnou krásu tradičního mexického destilátu.

Příběh filipínského rumu Don Papa
Příběh filipínského rumu Don Papa 3.5.2020 | Lucie Hlaváčová - Rum Girl

Objevte příběh Dona Papy a edic jednoho z nejoblíbenějších rumů na světě.

Rozdíl mezi whisky a whiskey? A whiskey a bourbonem?
Rozdíl mezi whisky a whiskey? A whiskey a bourbonem? 24.4.2020

Whisky, whiskey, bourbon whiskey, Tennessee whiskey. Čím se vlastně liší? Udělejte si pořádek v terminologii obilných dobrot jednou pro vždycky.

Rumový long-drink koktejl Pirate Ice-T
Rumový long-drink koktejl Pirate Ice-T 20.4.2020 | Jan Zlámaný

Spiced rum, ledový rooibos, bezinkový likér. Namíchejte si kořeněný a dokonale osvěžující long-drink s nádechem dálek. Pirátský ledový čaj je velká paráda!

Don Papa Rare Cask - Limitovaná edice?
Don Papa Rare Cask - Limitovaná edice? 4.4.2020 | Lucie Hlaváčová - Rum Girl

Je to limitovaná edice, není to limitovaná edice? Jak je to s rumem Don Papa Rare Cask? Přečtěte si všechno, co se o tomto rumu dá najít.

Jak se vyrábí rum?
Jak se vyrábí rum? 2.4.2020

Jak, z čeho a kde se vyrábí rum, jak zraje a spousta dalších informací, po jejichž přečtení dostanete neodolatelnou chuť na sklenku rumu. Nebo dvě.

Jak vyrobit jednoduchou dezinfekci na ruce
Jak vyrobit jednoduchou dezinfekci na ruce 18.3.2020

Nedejte virům šanci. Vyrobte si domácí dezinfekci na ruce ze 76% lihu, který máme nově skladem. Stačí jen 3 přísady, litrová láhev a je hotovo.

Hafan za časů korony – To dáte, lidi!
Hafan za časů korony – To dáte, lidi! 16.3.2020

Jsem inflúencr, takže jsem připravil fotonávod, jak tu virovou mrchu vzít pěkně po čumáku. Dejte na sebe bacha.

17. března slavíme Den svatého Patrika
17. března slavíme Den svatého Patrika 13.3.2020 | Zdeněk Kortiš

Největší irský svátek, Den svatého Patrika, se slaví 17. března v záplavě irské whiskey, černého piva a zelené barvy. Přečtěte si o něm víc. Na zdraví! Sláinte!

Bundaberg Rum vydává benefiční limitku pro Austrálii
Bundaberg Rum vydává benefiční limitku pro Austrálii 13.2.2020 | Lucie Hlaváčová - Rum Girl

Lesní požáry v Austrálii zabily přes miliardu zvířat. Palírna Bundaberg Rum se rozhodla pomoci organizaci WWF, která se stará o zraněná zvířata. Přečtěte si o benefiční edici jejich skvělého rumu. Podpořit dobrou věc můžete i vy.

Dárek k Valentýnu, který zahřeje nejen u srdce
Dárek k Valentýnu, který zahřeje nejen u srdce 12.2.2020

Kde se vzal svatý Valentýn a proč ho máme trávit ve frontách na nevkus? Vychutnejte si svátek zamilovaných s tím, co máte rádi. Se sklenkou něčeho dobrého. Na lásku!

Na drink do staré Havany v centru Prahy
Na drink do staré Havany v centru Prahy 23.10.2019

Rumový bar La Casa de la Havana vieja má velké jméno. Když jsme hledali místo pro Rumovou masterclass Joshuy Singha, zašli jsme ho nejdříve vyzkoušet. A byla to trefa do černého. Nahlédněte s námi do staré Havany v centru Prahy. Stojí to za to.

Joshua Singh, rumový král 1423.dk: “Začínal jsem u whisky”
Joshua Singh, rumový král 1423.dk: “Začínal jsem u whisky” 7.10.2019

Rumový mág Joshua Singh z dánské skupiny 1423.dk nám prozradil tajemství podivného čísla v názvu, něco z historie rumového adventního kalendáře, i to, že rumům zpočátku vůbec neholdoval. Přečtěte si rozhovor, který voní melasou.

Rumová MasterClass Joshuy Singha z 1423.dk
Rumová MasterClass Joshuy Singha z 1423.dk 23.9.2019

Joshua Singh z dánské skupiny 1423.dk v Praze představil nejnovější rumový kalendář pro rok 2019 a přivezl k ochutnání i kousky z vlastní produkce. A rozhodně to stálo za to. Pojďte se s námi vrátit na Joshuovu velmi vydařenou rumovou MasterClass.

Aukce Absinthe Impressionist Edition: Jeden a půl milionu pro Národní galerii
Aukce Absinthe Impressionist Edition: Jeden a půl milionu pro Národní galerii 11.9.2019 | Alex Mikšovic

Unikátních 50 láhví Žufánkova Absinthe Impressionist Edition vydraženo ve prospěch Národní galerie za jeden a půl milionu korun za účasti aukční platformy Alkohol.cz!

Absinthe Impressionist Edition podle Martina Žufánka
Absinthe Impressionist Edition podle Martina Žufánka 15.8.2019 | Alex Mikšovic

Jak Martin Žufánek k receptuře historického absintu přišel. Plynovou chromatografií na dvě stě let starou Zelenou vílu. Limitovaná edice jako řemen: 50 láhví a ani o jednu víc. Etiketa od Aleše Najbrta. Aukce ve prospěch Národní galerie pokračuje.

Recept na drink Lillet Vive
Recept na drink Lillet Vive 8.8.2019

Hledáte letní inspiraci na jednoduchý letní koktejl? Právě jste ho našli. Namíchejte si lehký, osvěžující Lillet Vive. Stačí pár ingrediencí a led. Tak na zdraví!

Jak archivovat whisky
Jak archivovat whisky 7.8.2019 | Alex Mikšovic

Proč se láhve whisky ukládají nastojato. Pro a proti jejich pečetění voskem. Užitečný Parafilm. Jak na ultrafialové záření. Pozor na vlhkost prostředí.

1 2 4 6 ... 8