Novinky, zajímavosti a doporučení lahví z celého světa

Mezinárodní den Ryzlinku: Oslavy v královském stylu
Mezinárodní den Ryzlinku: Oslavy v královském stylu 10.3.2021 | Jakub Přibyl

13. března slavíme den Ryzlinku. Pojďte s námi zapátrat v minulosti německého krále bílých odrůd – Ryzlinku rýnského. Neměl to totiž vůbec jednoduché.

Historie výroby rumu: Cukr, melasa, třtinová šťáva a sirupy
Historie výroby rumu: Cukr, melasa, třtinová šťáva a sirupy 8.3.2021 | Lucie Hlaváčová - Rum Girl

Kde se vzal třtinový cukr? Jak jsme se od třtiny dostali k rumu? A čím se liší rhum agricole? To vám prozradí nový článek RumGirl Lucie Hlaváčové.

Recept na drink: Malinový punč
Recept na drink: Malinový punč 5.3.2021 | Jan Zlámaný

Horké maliny. Tekutá láska. Zapomeňte na čaj a servírujte návštěvám voňavý nealkoholický punč. Připravíte ho za minutku a chutná vskutku neodolatelně.

Vína z údolí řeky Rhony: Vinařský sever proti jihu
Vína z údolí řeky Rhony: Vinařský sever proti jihu 3.3.2021 | Jakub Přibyl

Francouzská vína patří k absolutní špičce. Jejich povaha se ale mění oblast od oblasti. Občas dokonce stačí zajet jen kousek dál. Objevte s námi krásy vín ze severu a jihu údolí řeky Rhony.

Stručná historie ginu
Stručná historie ginu 1.3.2021 | Jan Vlasák

Nahlédněte s námi do historie jednoho z nejoblíbenějších destilátů. Ginové dějiny jsou dlouhé a plné nečekaných zvratů. Nalijte si skleničku něčeho dobrého a jdeme na to.

Historie cocktail parties: Z domu do baru a zase zpátky
Historie cocktail parties: Z domu do baru a zase zpátky 19.2.2021 | Jan Zlámaný

Okázalé koktejlové večírky v sídlech americké smetánky, jaké známe z velkofilmů, jsou už minulostí. Kde se ale vzaly? A proč se teď v moderní podobě vrací? Nahlédněte s námi do tekutých dějin. Tentokrát na téma cocktail parties.

Vína z Jižní Ameriky: Jaký bude ročník 2021?
Vína z Jižní Ameriky: Jaký bude ročník 2021? 18.2.2021 | Jakub Přibyl

Chile, Argentina, Brazílie... V Jižní Americe právě začíná první sklizeň hroznů a předpovědi pro letošní rok vypadají skvěle. Pojďte se s námi podívat na hvězdy mezi víny ročníku 2021.

Zimní ginové koktejly na zahřátí
Zimní ginové koktejly na zahřátí 11.2.2021 | Jan Vlasák

Svařák a grog jsou klasika. Ale co gin? I tomuhle destilátu to v horké verzi sluší. Namíchejte si zimní ginové koktejly podle mistra baru, Jana Vlasáka. Zaručeně zahřejí.

Ke kořenům třtiny: Historie rumu
Ke kořenům třtiny: Historie rumu 5.2.2021 | Lucie Hlaváčová - Rum Girl

Rum, ron, rhum. Pár písmenek a takové radosti. Kde se ale tenhle název pro destilát z cukrové třtiny vzal? A kdy a kde se vlastně rum začal vyrábět? Pojďte se vydat na cestu rumovou historií.

Champagne Billecart-Salmon: Víno plné hvězd
Champagne Billecart-Salmon: Víno plné hvězd 2.2.2021 | Jakub Přibyl

Šampaňské a hvězdy patří k sobě. Billecart-Salmon je ve Francii naprostou špičkou. U nás tahle hvězda právě vychází. Přečtěte si něco z historie francouzských šumivých vín.

Recept na Gin s tonikem
Recept na Gin s tonikem 26.1.2021

Namíchejte si gin s tonikem. Příjemně nahořkle svěží koktejl si s naším receptem připravíte i v domácích podmínkách raz dva. Tak s chutí do toho.

Tipy na netradiční skotskou whisky
Tipy na netradiční skotskou whisky 19.1.2021

Mocně nakouřené, s tóny celeru nebo, zrající v sudech po karibském rumu. Nahlédněte do světa netradiční skotské whisky. Překvapivé chuti zaručeny.

Šumivé víno na Silvestra
Šumivé víno na Silvestra 21.12.2020

Užijte si Silvestra s bublinkami. Připravili jsme pro vás tipy na šampaňská vína, prosecca i sekty, které vás elegantně provedou závěrem roku až po přípitek. Na zdraví!

Co se pije o Vánocích ve světě?
Co se pije o Vánocích ve světě? 17.12.2020

Zajímá vás, co se svátcích pije v zahraničí? Na Alkohol.cz vybíráme hned několik parádních dobrot plných vůní a chutí. Včetně jednoduchých receptů.

3 recepty na snadné a lahodné vánoční cukroví
3 recepty na snadné a lahodné vánoční cukroví 14.12.2020

Jednoduché vánoční cukroví s kapkou alkoholu? Připravili jsme pro vás hned tři skvělé recepty. Překvapte svoje sváteční hosty nebo cukroví zabalte do krabičky a darujte jako jedlý dárek.

7 receptů na domácí vánoční punč
7 receptů na domácí vánoční punč 10.12.2020

Vykouzlete si doma vánoční atmosféru a zahřejte se za chladných zimních večerů skvělým horkým punčem. S našimi recepty ho zvládnete raz dva.

Recept na drink Apple Punch
Recept na drink Apple Punch 26.11.2020 | Jan Mareš

Český zimní punč. Můžeme podávat chlazený na ledu, ale i horký, pěkně v hrníčku. Chuť je perfektně vybalancovaná kombinace jablečného džusu, hořkého fernetu, sladkého medu, kyselého citronu a skořice.

Míchané nápoje, které vás zahřejí nejen o Vánocích
Míchané nápoje, které vás zahřejí nejen o Vánocích 23.11.2020

Kombinace alkoholu s něčím teplým, sladkým a kořeněným je recept na to, jak se v sychravém počasí zahřát, aby vám bylo teplo na těle, ale i na duši. Vyzkoušejte jednu z osvědčených kombinací a hned máte i tip na pohoštění pro návštěvy.

Recept na drink Hot Toddy
Recept na drink Hot Toddy 20.11.2020 | Jan Mareš

Namíchejte si tradiční zimní dobrotu z Británie. V Hot Toddy obvykle najdete whisky, ale zkusit můžete i rum nebo koňak. Doporučuje deset sněhuláků z deseti.

5 zimních drinků na zahřátí
5 zimních drinků na zahřátí 18.11.2020

Zima, prochladlé prsty, zmrzlé uši? Zahřejte se horkými dobrotami s kapkou alkoholu. Stačí si vybrat z 5 ověřených receptů do chladných dnů.

Jaké lihoviny se od května 2021 můžou ještě nazývat rumem?
Jaké lihoviny se od května 2021 můžou ještě nazývat rumem? 16.11.2020

Od května 2021 vstupuje v platnost nové nařízení EU, které upravuje názvy lihovin. Co se smí ještě nazývat rumem? Jak se v tom vyznat? Čtěte v magazínu.

Recepty na svařené víno
Recepty na svařené víno 12.11.2020 | Jan Mareš

Připravte si hřejivé svařené víno podle našeho ověřeného receptu. K vánočnímu cukroví, k večernímu čtení nebo do listopadové plískanice. Na zdraví!

Stolichnaya – příběh rozpolcené vodky, která dobyla svět
Stolichnaya – příběh rozpolcené vodky, která dobyla svět 11.11.2020

Kdy vodka Stolichnaya poprvé spatřila světlo světa? Pijeme u nás “Stoli” z Ruska nebo z Lotyšska? Zjistěte všechna zajímavá fakta z historie pravé (ne)ruské vodky.

Co je grappa a jak se pije
Co je grappa a jak se pije 4.11.2020

Popularita téhle vinné pálenky raketově stoupá. Nahlédněte do tajemství výroby grappy a naučte se ji vychutnávat jako Italové.

Recept na domácí vaječný koňak z rumu
Recept na domácí vaječný koňak z rumu 1.11.2020

Vaječný koňak je typickým vánočním nápojem. S naším receptem si Vánoce připomenete kdykoliv. Tuhle domácí dobrotu prostě potřebujete víckrát za rok.

Co je prosecco a jak se vyrábí?
Co je prosecco a jak se vyrábí? 29.10.2020

Prosecco je hit a jeho obliba každým rokem stoupá, Pojďme se téhle italské lahůdce trochu podívat pod špunt. Jak se vyrábí, jak chutná a co znamená označení DOC/DOCG?

Rum s kolou po kubánsku: Recept na Cuba Libre
Rum s kolou po kubánsku: Recept na Cuba Libre 15.10.2020

Namíchejte si legendární Cuba Libre. Poctivý kubánský rum, dobrá cola, citron a led. Nic víc nepotřebujete. Tedy ano. Správný poměr. A ten najdete v našem receptu.

Recept na drink Margarita
Recept na drink Margarita 11.9.2020

Říká se, že Margarita vznikla jako variace na americký míchaný nápoj daisy, jen chybějící brandy bylo nahrazenou typickou mexickou lihovinou – tequilou.

Kal u rumu – špatné skladování, příliš cukru nebo podpis sudů?
Kal u rumu – špatné skladování, příliš cukru nebo podpis sudů? 6.9.2020

Objevili jste v láhvi oblíbeného rumu kal nebo dokonce nevzhledné sraženiny? Přečtěte si, co může být důvodem. A nezoufejte, máme i poměrně snadné řešení.

Kolky u alkoholu – jak fungují u nás, v zahraničí a v aukcích?
Kolky u alkoholu – jak fungují u nás, v zahraničí a v aukcích? 3.9.2020

Našli jste v našich aukcích exkluzivní kousek do své sbírky. Jenže nemá kolek. Co s tím? RumGirl Lucie Hlaváčová pro vás sepsala, jak to s těmi kolky vlastně je a proč se nekolkovaných láhví není třeba bát.

1 ... 4 6 8 ... 10