Novinky, zajímavosti a doporučení lahví z celého světa

Recepty na míchané drinky z rumu Brugal 1888
Recepty na míchané drinky z rumu Brugal 1888 24.6.2021

Otevřete domácí bar a namíchejte si parádní twisty na klasické koktejly Negroni, Old Fashioned a Manhattan s dominikánským rumem Brugal 1888 v hlavní roli. Náš článek je plný inspirace.

Léto v rytmu rosé
Léto v rytmu rosé 22.6.2021 | Jakub Přibyl

Už 25. června slavíme Mezinárodní den rosé. Přečtěte si, jak se vyrábí, i co od nich čekat ve skleničce. A přidáme i pár tipů na skvělé láhve z naší nabídky. Užijte si léto v rytmu rosé.

Svěží letní drinky: Cinzano na 3 způsoby
Svěží letní drinky: Cinzano na 3 způsoby 22.6.2021

Typicky nahořklý bylinný vermut, led a tonik nebo růžová či zázvorová limonáda. Geniálně Svěží letní drinky s Cinzanem namícháte raz dva. Tak s chutí do toho.

Vítězové World Gin Awards roku 2021
Vítězové World Gin Awards roku 2021 18.6.2021 | Jan Vlasák

Jako každý rok, i letos se vyhlašovaly prestižní ceny World Gin Awards. Mistr baru Jan Vlasák pro vás sepsal report. Jaké jsou nejlepší giny roku 2021?

Jak vybrat alkohol na svatbu a na co nezapomenout
Jak vybrat alkohol na svatbu a na co nezapomenout 18.6.2021

Chystáte svatební hostinu a řešíte, jaký alkohol zajistit a kolik? A je lepší samoobslužný bar nebo servírované nápoje? Odpovědi najdete v článku.

Světový den koktejlu Martini 2021
Světový den koktejlu Martini 2021 17.6.2021 | Jan Vlasák

Svůj světový den si vyslouží jen hvězdy mezi míchanými drinky. Martini k nim rozhodně patří. Nahlédněte s námi do jeho historie a užijte si originální recepturu i skvělé variace.

Jaký byl Ardbeg Day 2021?
Jaký byl Ardbeg Day 2021? 14.6.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Přečtěte si, jak probíhaly letošní oslavy Ardbeg Day. Naše Whisky Lady Mirka Kverková pro vás sepsala krátký report, který voní kouřem stejně jako parádní Islay whisky.

Bubliny, jahody a kaviár
Bubliny, jahody a kaviár 10.6.2021 | Jakub Přibyl

Šampaňské s jahodami a smetanou. Bublinky s kaviárem. Jsou to jen gastronomická klišé nebo skutečné delikatesy? Naučte se snoubit sladká i suchá šumivá vína s jídlem.

Cointreau Fizz – Lehký drink s těžkým jménem
Cointreau Fizz – Lehký drink s těžkým jménem 7.6.2021

Na pomerančovém likéru Cointreau stojí receptury více než 500 drinků. Nahlédněte do tajemství jeho výroby a namíchejte si svěží koktejl Cointreau Fizz.

Chřestová sezóna: Slavnosti chřestu s perfektním vínem
Chřestová sezóna: Slavnosti chřestu s perfektním vínem 3.6.2021 | Jakub Přibyl

Bílý chřest, zelený, fialový... A ke všem se skvěle hodí bílé víno. My vybrali ideální láhve k párování. Na vás je už jen zvolit chřestový recept.

3 svěží koktejly z českého Bohemian Ginu od Žufánka
3 svěží koktejly z českého Bohemian Ginu od Žufánka 2.6.2021

Jak si zpříjemnit den? Objevte recepty na tři parádní drinky z nefalšovaného českého ginu od Žufánka. Bohemian Gin v hlavní roli.

27. 5. slavíme Mezinárodní den Chardonnay
27. 5. slavíme Mezinárodní den Chardonnay 27.5.2021 | Jakub Přibyl

Odrůda Chardonnay je právem považovaná za královnu bílých vín. V našem článku se dozvíte, odkud pochází, kde se pěstuje, i jaký je její charakter. Vyberte si ze skvělých Chardonnay a připijte si s námi. Na zdraví!

Jak vychutnat rum na maximum
Jak vychutnat rum na maximum 27.5.2021

O tom, jak správně pít rum, se vedou dlouhé debaty. My to v našem článku rozsekli a sepsali vše o tom, jak, z čeho a s čím si rum nejlépe vychutnat. Vzhůru vstříc parádním rumovým zážitkům.

Což takhle dát si cider?
Což takhle dát si cider? 24.5.2021

Jablečné cidery se těší velké oblibě a už nějaký ten čas úspěšně vznikají i v Čechách. V našem článku se dozvíte, jak se cider vyrábí i něco z jeho historie. Tak na jablka!

Drinky z Martini
Drinky z Martini 21.5.2021

Italský vermut Martini to z digestivu dotáhl na špičkovou koktejlovou ingredienci. A značka rozhodně nezahálí. Už má i vlastní prosecco do svěžích spritzů! Namíchejte si parádní drinky z Martini.

Vše o koktejlu Negroni: historie a oblíbené twisty
Vše o koktejlu Negroni: historie a oblíbené twisty 17.5.2021 | Jan Vlasák

Kdo vymyslel Negroni? Jak ho nejlépe připravit? A co twisty? Všechno o populárním koktejlu i se spoustou receptů najdete v novém článku mistra baru Jana Vlasáka.

Nová whisky Glenmorangie X stvořená pro koktejly
Nová whisky Glenmorangie X stvořená pro koktejly 14.5.2021

Glenmorangie X vznikala ve spolupráci s nejlepšími barmany. Cíl byl jasný: stvořit skvělou koktejlovou whisky. A povedlo se. Přesvědčte se sami a namíchejte si hned 3 parádní whiskové drinky.

World Whisky Day – Světový den whisky
World Whisky Day – Světový den whisky 13.5.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Jak a kdy vznikl World Whisky Day? A jak se Světový den whisky bude slavit v letošním roce? To vám ve svém článku prozradí naše Whisky Lady, Mirka Kverková.

Drinky k 13. 5. aneb slavíme Světový den koktejlů
Drinky k 13. 5. aneb slavíme Světový den koktejlů 11.5.2021 | Jan Zlámaný

Věděli jste, že u zrodu Světového dne koktejlů stál slavný český barman? Vyzkoušejte recepty na 2 skvělé drinky a oslavte ho s námi. Na zdraví!

Není Pink Gin jako Pink Gin
Není Pink Gin jako Pink Gin 7.5.2021 | Jan Vlasák

Ochucené růžové giny jsou paráda. A existuje z nich spousta skvělých koktejlů. Je paradoxní, že v drinku Pink Gin růžový gin vůbec nenajdete. Ale rozhodně si ho namíchejte. Stojí to za to.

On-line degustace whisky jsou hitem letošního roku
On-line degustace whisky jsou hitem letošního roku 7.5.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Pandemie přesunula whiskovou komunitu do on-linu. Přes internet se degustuje i diskutuje. A letos se chystají i on-line whisky festivaly. Čtěte víc v novém článku Whisky lady Mirky Kverkové.

Koktejly z Havana Club Verde
Koktejly z Havana Club Verde 5.5.2021

Máme recept na léto! Vychutnejte si 3 jednoduché koktejly z novinky Havana Club Verde. Ovocně-bylinnou rumovou parádu mícháme s tonikem i zázvorovou limonádou. Na zdraví!

Bitterol Spritz? Vychutnejte si originál za nižší cenu
Bitterol Spritz? Vychutnejte si originál za nižší cenu 3.5.2021

Proč kupovat levné napodobeniny slavných likérů, když si můžete užít originál za nižší cenu. Ukážeme vám, jak srazit náklady u legendárních koktejlů Aperol Spritz a Hugo Spritz.

Jak uložit alkohol: Skladování ginu
Jak uložit alkohol: Skladování ginu 26.4.2021 | Jan Vlasák

Patříte k milovníkům ginu a chcete si ho užít v nejlepší formě? Chcete uchránit svou sbírku jalovcových pokladů? Naučte se je správně skladovat.

17.4. slavíme Malbec Day: nejpopulárnější vinný svátek
17.4. slavíme Malbec Day: nejpopulárnější vinný svátek 11.4.2021 | Jakub Přibyl

Oslavte s námi Malbec Day, nejpopulárnější vinný svátek. Jak jinak, než se sklenkou skvělého argentinského Malbecu v ruce. Nebo to bude Malbec z Francie?

Tajemství koktejlů: V rytmu twistu
Tajemství koktejlů: V rytmu twistu 8.4.2021 | Jan Zlámaný

Odhalte v článku z pera mistra baru tajemství alkoholických i nealkoholických twistů. Drinků, u kterých je něco trochu jinak, než má, a je to velká paráda.

Recept na drink Cosmopolitan
Recept na drink Cosmopolitan 4.4.2021

Cosmopolitan, hezky česky Kosmopolitan, jeden z nejoblíbenějších drinků z vodky vůbec. A není se čemu divit, na jeho přípravu stačí pár surovin a několik pohybů šejkru.

Tajemství výroby skotského Hendrick's ginu
Tajemství výroby skotského Hendrick's ginu 1.4.2021 | Jan Vlasák

Skotský Hendrick's je legendou mezi prémiovými giny. A vděčí za to i unikátnímu postupu výroby a složení. Přečtěte si jeho příběh. Příběh růží, okurek a zahrady tetičky Janie.

Velká vína z malého Burgundska
Velká vína z malého Burgundska 31.3.2021 | Jakub Přibyl

O francouzské oblasti Burgundska se říká, že má skvělá vína, ale je drahá. Nemusí to být pravda, když víte, kde hledat. Objevte s námi skvělá burgundská za rozumné ceny.

Mezinárodní den whisk(e)y a Michael Jackson
Mezinárodní den whisk(e)y a Michael Jackson 26.3.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

27. března slavíme mezinárodní den whisk(e)y nejen na počest obilného destilátu, ale také whiskového guru Michaela Jacksona. Více se dozvíte v novém článku Whisky Lady, Mirky Kverkové.

1 ... 3 5 7 ... 10