Novinky, zajímavosti a doporučení lahví z celého světa

Recept na drink Cosmopolitan
Recept na drink Cosmopolitan 4.4.2021

Cosmopolitan, hezky česky Kosmopolitan, jeden z nejoblíbenějších drinků z vodky vůbec. A není se čemu divit, na jeho přípravu stačí pár surovin a několik pohybů šejkru.

Tajemství výroby skotského Hendrick's ginu
Tajemství výroby skotského Hendrick's ginu 1.4.2021 | Jan Vlasák

Skotský Hendrick's je legendou mezi prémiovými giny. A vděčí za to i unikátnímu postupu výroby a složení. Přečtěte si jeho příběh. Příběh růží, okurek a zahrady tetičky Janie.

Velká vína z malého Burgundska
Velká vína z malého Burgundska 31.3.2021 | Jakub Přibyl

O francouzské oblasti Burgundska se říká, že má skvělá vína, ale je drahá. Nemusí to být pravda, když víte, kde hledat. Objevte s námi skvělá burgundská za rozumné ceny.

Mezinárodní den whisk(e)y a Michael Jackson
Mezinárodní den whisk(e)y a Michael Jackson 26.3.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

27. března slavíme mezinárodní den whisk(e)y nejen na počest obilného destilátu, ale také whiskového guru Michaela Jacksona. Více se dozvíte v novém článku Whisky Lady, Mirky Kverkové.

3 skvělé kávové koktejly, které namícháte hned
3 skvělé kávové koktejly, které namícháte hned 18.3.2021

Dobrá káva umí zpříjemnit každý den. A co teprve když přidáte něco ostřejšího. Připravte si dokonalou irskou kávu a další 2 geniálně snadné kofeinové drinky.

Nejlepší gin s tonikem: Vše o legendárním drinku
Nejlepší gin s tonikem: Vše o legendárním drinku 15.3.2021 | Jan Vlasák

Kde se vzal tonik a jak se dostal do ginu? Jak vybrat nejlepší ingredience a v jakém poměru je míchat? Vše o Gin & Tonicu čtěte v článku Jana Vlasáka.

Mezinárodní den Ryzlinku: Oslavy v královském stylu
Mezinárodní den Ryzlinku: Oslavy v královském stylu 10.3.2021 | Jakub Přibyl

13. března slavíme den Ryzlinku. Pojďte s námi zapátrat v minulosti německého krále bílých odrůd – Ryzlinku rýnského. Neměl to totiž vůbec jednoduché.

Historie výroby rumu: Cukr, melasa, třtinová šťáva a sirupy
Historie výroby rumu: Cukr, melasa, třtinová šťáva a sirupy 8.3.2021 | Lucie Hlaváčová - Rum Girl

Kde se vzal třtinový cukr? Jak jsme se od třtiny dostali k rumu? A čím se liší rhum agricole? To vám prozradí nový článek RumGirl Lucie Hlaváčové.

Recept na drink: Malinový punč
Recept na drink: Malinový punč 5.3.2021 | Jan Zlámaný

Horké maliny. Tekutá láska. Zapomeňte na čaj a servírujte návštěvám voňavý nealkoholický punč. Připravíte ho za minutku a chutná vskutku neodolatelně.

Vína z údolí řeky Rhony: Vinařský sever proti jihu
Vína z údolí řeky Rhony: Vinařský sever proti jihu 3.3.2021 | Jakub Přibyl

Francouzská vína patří k absolutní špičce. Jejich povaha se ale mění oblast od oblasti. Občas dokonce stačí zajet jen kousek dál. Objevte s námi krásy vín ze severu a jihu údolí řeky Rhony.

Stručná historie ginu
Stručná historie ginu 1.3.2021 | Jan Vlasák

Nahlédněte s námi do historie jednoho z nejoblíbenějších destilátů. Ginové dějiny jsou dlouhé a plné nečekaných zvratů. Nalijte si skleničku něčeho dobrého a jdeme na to.

Jak se pije absinth?
Jak se pije absinth? 26.2.2021

Říkalo se mu zelená múza i zelená muka. Tvrdilo se, že způsobuje šílenství. Vždyť van Gogh si pod vlivem absintu uřízl ucho! Pojďme tuhle pelyňkovou krásku zbavit předsudků. Jak se vlastně správně pije?

Historie cocktail parties: Z domu do baru a zase zpátky
Historie cocktail parties: Z domu do baru a zase zpátky 19.2.2021 | Jan Zlámaný

Okázalé koktejlové večírky v sídlech americké smetánky, jaké známe z velkofilmů, jsou už minulostí. Kde se ale vzaly? A proč se teď v moderní podobě vrací? Nahlédněte s námi do tekutých dějin. Tentokrát na téma cocktail parties.

Vína z Jižní Ameriky: Jaký bude ročník 2021?
Vína z Jižní Ameriky: Jaký bude ročník 2021? 18.2.2021 | Jakub Přibyl

Chile, Argentina, Brazílie... V Jižní Americe právě začíná první sklizeň hroznů a předpovědi pro letošní rok vypadají skvěle. Pojďte se s námi podívat na hvězdy mezi víny ročníku 2021.

Zimní ginové koktejly na zahřátí
Zimní ginové koktejly na zahřátí 11.2.2021 | Jan Vlasák

Svařák a grog jsou klasika. Ale co gin? I tomuhle destilátu to v horké verzi sluší. Namíchejte si zimní ginové koktejly podle mistra baru, Jana Vlasáka. Zaručeně zahřejí.

Ke kořenům třtiny: Historie rumu
Ke kořenům třtiny: Historie rumu 5.2.2021 | Lucie Hlaváčová - Rum Girl

Rum, ron, rhum. Pár písmenek a takové radosti. Kde se ale tenhle název pro destilát z cukrové třtiny vzal? A kdy a kde se vlastně rum začal vyrábět? Pojďte se vydat na cestu rumovou historií.

Champagne Billecart-Salmon: Víno plné hvězd
Champagne Billecart-Salmon: Víno plné hvězd 2.2.2021 | Jakub Přibyl

Šampaňské a hvězdy patří k sobě. Billecart-Salmon je ve Francii naprostou špičkou. U nás tahle hvězda právě vychází. Přečtěte si něco z historie francouzských šumivých vín.

Recept na Gin s tonikem
Recept na Gin s tonikem 26.1.2021

Namíchejte si gin s tonikem. Příjemně nahořkle svěží koktejl si s naším receptem připravíte i v domácích podmínkách raz dva. Tak s chutí do toho.

Tipy na netradiční skotskou whisky
Tipy na netradiční skotskou whisky 19.1.2021

Mocně nakouřené, s tóny celeru nebo, zrající v sudech po karibském rumu. Nahlédněte do světa netradiční skotské whisky. Překvapivé chuti zaručeny.

Šumivé víno na Silvestra
Šumivé víno na Silvestra 21.12.2020

Užijte si Silvestra s bublinkami. Připravili jsme pro vás tipy na šampaňská vína, prosecca i sekty, které vás elegantně provedou závěrem roku až po přípitek. Na zdraví!

Co se pije o Vánocích ve světě?
Co se pije o Vánocích ve světě? 17.12.2020

Zajímá vás, co se svátcích pije v zahraničí? Na Alkohol.cz vybíráme hned několik parádních dobrot plných vůní a chutí. Včetně jednoduchých receptů.

3 recepty na snadné a lahodné vánoční cukroví
3 recepty na snadné a lahodné vánoční cukroví 14.12.2020

Jednoduché vánoční cukroví s kapkou alkoholu? Připravili jsme pro vás hned tři skvělé recepty. Překvapte svoje sváteční hosty nebo cukroví zabalte do krabičky a darujte jako jedlý dárek.

3 Recepty na domácí vánoční punč
3 Recepty na domácí vánoční punč 10.12.2020

Vykouzlete si doma vánoční atmosféru a zahřejte se za chladných zimních večerů skvělým horkým punčem. S našimi recepty ho zvládnete raz dva.

Recept na drink Apple Punch
Recept na drink Apple Punch 26.11.2020 | Jan Mareš

Český zimní punč. Můžeme podávat chlazený na ledu, ale i horký, pěkně v hrníčku. Chuť je perfektně vybalancovaná kombinace jablečného džusu, hořkého fernetu, sladkého medu, kyselého citronu a skořice.

Míchané nápoje, které vás zahřejí nejen o Vánocích
Míchané nápoje, které vás zahřejí nejen o Vánocích 23.11.2020

Kombinace alkoholu s něčím teplým, sladkým a kořeněným je recept na to, jak se v sychravém počasí zahřát, aby vám bylo teplo na těle, ale i na duši. Vyzkoušejte jednu z osvědčených kombinací a hned máte i tip na pohoštění pro návštěvy.

Recept na drink Hot Toddy
Recept na drink Hot Toddy 20.11.2020 | Jan Mareš

Namíchejte si tradiční zimní dobrotu z Británie. V Hot Toddy obvykle najdete whisky, ale zkusit můžete i rum nebo koňak. Doporučuje deset sněhuláků z deseti.

5 zimních drinků na zahřátí
5 zimních drinků na zahřátí 18.11.2020

Zima, prochladlé prsty, zmrzlé uši? Zahřejte se horkými dobrotami s kapkou alkoholu. Stačí si vybrat z 5 ověřených receptů do chladných dnů.

Jaké lihoviny se od května 2021 můžou ještě nazývat rumem?
Jaké lihoviny se od května 2021 můžou ještě nazývat rumem? 16.11.2020

Od května 2021 vstupuje v platnost nové nařízení EU, které upravuje názvy lihovin. Co se smí ještě nazývat rumem? Jak se v tom vyznat? Čtěte v magazínu.

Recept na svařené víno
Recept na svařené víno 12.11.2020 | Jan Mareš

Připravte si hřejivé svařené víno podle našeho ověřeného receptu. K vánočnímu cukroví, k večernímu čtení nebo do listopadové plískanice. Na zdraví!

Stolichnaya – příběh rozpolcené vodky, která dobyla svět
Stolichnaya – příběh rozpolcené vodky, která dobyla svět 11.11.2020

Kdy vodka Stolichnaya poprvé spatřila světlo světa? Pijeme u nás “Stoli” z Ruska nebo z Lotyšska? Zjistěte všechna zajímavá fakta z historie pravé (ne)ruské vodky.

1 3 5 ... 8