Novinky, zajímavosti a doporučení lahví z celého světa

Představujeme české značky: Rozhovor ze Svachovky o jejich jihočeské whisky [Video rozhovor]
Představujeme české značky: Rozhovor ze Svachovky o jejich jihočeské whisky [Video rozhovor] 13.12.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Druhé interview ze Svachovky v sérii rozhovorů z malých českých destilerií. Řeč bude o vyladěné whisky Svach’s Old Well i o whiskových specialitách a novinkách.

Recept na ginový drink Bobby's Gin & Tonic
Recept na ginový drink Bobby's Gin & Tonic 7.12.2021

Gin s tonikem je chameleon, který se proměňuje s použitými ingrediencemi. Vyzkoušejte náš recept a namíchejte si jeho exotickou verzi s kořeněným Bobby's Dry Ginem.

Představujeme české značky: Rozhovor s Lukášem Andrlíkem ze Svachovky [Video rozhovor]
Představujeme české značky: Rozhovor s Lukášem Andrlíkem ze Svachovky [Video rozhovor] 3.12.2021 | Jan Vlasák

Přečtěte si další ze série rozhovorů z malých českých destilerií. Tentokrát o London dry ginu z Česka, který dělají v destilérce SVACH.

Recept na parádní Gimlet drink s Bobby's Dry Ginem
Recept na parádní Gimlet drink s Bobby's Dry Ginem 1.12.2021

Jen gin a citronový sirup. Víc na legendární koktejl Gimlet nepotřebujete. Stačí dodržet poměry. Připravte si svěží, ale řízný ginový drink podle našeho receptu.

Recept na ginový drink Lemongrass & Basil Collins
Recept na ginový drink Lemongrass & Basil Collins 23.11.2021

Fandíte klasickému ginovému drinku Tom Collins? Připravte si jeho svěží twist s kořeněným ginem Bobby's Dry Gin, citronovou trávou a bazalkou. Na zdraví!

Recept na domácí vaječný likér
Recept na domácí vaječný likér 19.11.2021

Blíží se čas vánočních příprav a s nimi i příprava oblíbeného „vaječňáku“. Máme pro vás recept na ten nejlepší vaječný likér s aromatickým kubánským rumem, který vám provoní Vánoce.

Recept na ginový drink Gin Fizz
Recept na ginový drink Gin Fizz 16.11.2021

Vyměňte klasický gin s tonikem za svěží, výrazně perlivý Gin Fizz. Pár ingrediencí a šejkr, víc nepotřebujete. A zaručeně nebudete litovat. Na zdraví!

Ron Abuelo: Prémiový rum z Panamy
Ron Abuelo: Prémiový rum z Panamy 11.11.2021 | RumBrothers

Nahlédněte s RumBrothers do historie panamské značky Ron Abuelo. Tenhle dědeček totiž rozhodně stojí za pozornost. Vždyť​ ​byl oficiálním prezidentským rumem!

Recept na rumový koktejl Bacoo Swizzle
Recept na rumový koktejl Bacoo Swizzle 10.11.2021

Užijte si parádní koktejl s rumem na způsob klasického Old Fashioned. Drink Bacoo Swizzle připravíte i v domácích podmínkách, než by řekl Na zdraví. Tak s chutí do toho.

Vermouth: Nejslavnější hořké víno
Vermouth: Nejslavnější hořké víno 10.11.2021 | Iveta Steinerová

Vermouth - původně italské fortifikované víno, které vás okouzlí svou hořkou bylinnou chutí i zajímavou historií. Užijte si ho samotný jako aperitiv nebo v koktejlu.

Recept na rumový koktejl Coco Collins
Recept na rumový koktejl Coco Collins 10.11.2021

Kubánský rum Eminente si užijete samotný i v koktejlech. Třeba v kokosovo-limetkové parádě Coco Collins. Namíchejte si ho a vychutnejte si exotickou dovolenou ve skleničce!

Svatomartinské víno a jeho tradice
Svatomartinské víno a jeho tradice 10.11.2021 | Iveta Steinerová

11. listopadu v 11:11 se tradičně otevírají mladá svatomartinská vína. U nás je najdete dřív, abyste se stihli včas zásobit. Přečtěte si článek o svatomartinských, upečte husu podle receptu a vyberte si z letošní nabídky českých a moravských vinařů.

Představujeme české značky: Rozhovor s Petrem Stromským ze Zubří [Video rozhovor]
Představujeme české značky: Rozhovor s Petrem Stromským ze Zubří [Video rozhovor] 6.11.2021 | Jan Vlasák

Je tu další ze série rozhovorů z malých českých palíren. Tentokrát jsme se vydali do valašské pálenice Zubří. Nahlédněte do výroby jejich parádních destilátů.

Double Apple Sling: Parádní koktejl s brandy
Double Apple Sling: Parádní koktejl s brandy 5.11.2021

Mícháme Double Apple Sling – svěží long-drink s chutí jablíček a skořice. Dokonalá kombinace cideru, jablečné brandy a Angostura bitters. A připravíte ji za chviličku. Dáte si?

Jak vybrat domácí vinotéku
Jak vybrat domácí vinotéku 5.11.2021

Chystáte se k nákupu domácí vinotéky? Poradíme vám, co si ohlídat a čemu se raději úplně vyhnout. Aby vám víno vždycky chutnalo.

Oslavte 7.11. Mezinárodní den Merlotu
Oslavte 7.11. Mezinárodní den Merlotu 4.11.2021 | Jakub Přibyl

Už 7. listopadu slavíme mezinárodní den jedné z nejoblíbenějších červených odrůd. Oslavte ho s parádními Merloty z Čech​ i ze zahraničí. Na zdraví!

Recept na kojktejl Apple Maple Sour
Recept na kojktejl Apple Maple Sour 30.10.2021

Vychutnejte si parádní sour s jablečnou brandy. Svěže sladkokyselou kombinaci jablek a javorového sirupu jen tak něco nepřekoná. A namícháte ho za chviličku. Na zdraví!

Vína z Abruzza: Ochutnejte střední Itálii
Vína z Abruzza: Ochutnejte střední Itálii 26.10.2021 | Iveta Steinerová

Italský region Abruzzo si vychutnají milovníci vín i zážitků. Ať už si rádi dáte plné červené nebo svěží bílé víno, ta z Abruzza vám mají rozhodně co nabídnout. Přečtěte si o krásách střední Itálie a ochutnejte skvělá vína z pohodlí domova.

Radlery a pšeničná piva střídají kyseláče
Radlery a pšeničná piva střídají kyseláče 21.10.2021 | Tomáš Stejskal

Nefandíte hořkým pivům? A co takhle ta svěží a kyselá? Objevte s Tomášem Stejskalem krásu pivního stylu Sour Ale a užijte si parádní tipy na ochutnávky.

Recept na rumový drink Mexican Sour
Recept na rumový drink Mexican Sour 21.10.2021

Bílý mexický rum Paranubes, kyselý citron, sladký cukrový sirup a nahořklé bitters. To je koktejl s dokonalou rovnováhou chutí. Namíchejte si skvělý Mexican Sour.

Nový tarotový rum La Forza exkluzivně na Alkohol.cz
Nový tarotový rum La Forza exkluzivně na Alkohol.cz 18.10.2021

Co vás čeká a nemine? Po Milencích – The Lovers Rum – vykládáme další tarotovou kartu. Parádní blend pěti terroirů nese název La Forza – Síla. Ulovte ho v exkluzivním předprodeji.

Recept na drink José Louis Negroni
Recept na drink José Louis Negroni 13.10.2021

Tradiční receptura koktejlu Negroni stojí na ginu. Tenhle rumový twist je ale velká paráda. Vyzkoušejte drink José Louis Negroni s rumem Paranubes. Na zdraví!

Už 19. října slavíme den Ginu s tonikem
Už 19. října slavíme den Ginu s tonikem 12.10.2021 | Jan Vlasák

Gin & Tonic patří k nejjednodušším 🍸 koktejlům. A nejoblíbenějším. Dokonce se dočkal svého světového dne. Oslavte ho s námi a parádními gintonicovými recepty.👆

Recept na rumový drink Don Fashioned
Recept na rumový drink Don Fashioned 8.10.2021

Fandíte klasickým koktejlům? Pak by vás mohl zajímat tenhle parádní twist na Rum Old Fashioned. Don Fashioned skvěle kombinuje rum, bittery a sherry. Namíchejte si ho doma.

Rozhovory s českými značkami: S TŌSH Distillery nejen o české whisky [Video rozhovor]
Rozhovory s českými značkami: S TŌSH Distillery nejen o české whisky [Video rozhovor] 6.10.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Česká whisky jede​.​ V Těšeticích u Olomouce vznikají parádní dobroty z lokálního sladu. A nejen ty. Omrkněte rozhovor s Jurou Omelkou z TŌSH Distillery.

Představujeme české značky: Rozhovor s Jurou Omelkou z TŌSH [Video rozhovor]
Představujeme české značky: Rozhovor s Jurou Omelkou z TŌSH [Video rozhovor] 4.10.2021 | Jan Vlasák

Pokračujeme v představování českých destilerií, které najdete na Alkohol.cz. Tentokrát jsme vyzpovídali Juru Omelku z palírny TŌSH. Omrkněte parádní rozhovor nejen o jejich ginu.

Recept na drink TJ Daiquiri
Recept na drink TJ Daiquiri 27.9.2021

Užijte si parádní twist na tradiční koktejl Daiquiri. Tentokrát s rumem Gunroom 2 Ports a karibským kořeněným likérem. Podle našeho receptu ho namícháte raz dva. Tak na zdraví!

Recept na drink Whiskey Sour
Recept na drink Whiskey Sour 24.9.2021

Namíchejte si Whiskey Sour. Koktejl, který kombinuje bourbon, citron a cukrový sirup, je svěží a přitom řízný. A hravě ho připravíte i doma.

Ochutnejte vína ZD Němčičky
Ochutnejte vína ZD Němčičky 24.9.2021 | Iveta Steinerová

Ze zemědělského družstva špičkovým vinařstvím? Ano, přesně takový je příběh ZD Němčičky. Vydejte se s námi do jednoho z našich nejvýraznějších vinařství posledních let.

Nejlepší giny k objevení
Nejlepší giny k objevení 20.9.2021 | Jan Vlasák

Čast​o se nás ptáte na nejlepší giny do koktejlů. A tak pro vás mistr baru, Jan Vlasák, dal dohromady hned několik zaručených tipů a přidal i skvělé ginové koktejly. Na zdraví!

1 3 5 ... 10