Jak koupit nejlepší whisky

17. 7. 2015

Vybíráte dárek pro milovníka whisky nebo sháníte tento alkohol pro sebe? Jak vybrat a jak koupit nejlepší whisky u nás? Na to vám odpovíme v dnešním článku.

Je poměrně složité vybrat tu pravou lahev whisky, když toho o whisky moc nevíte a nabídka tohoto alkoholu v obchodech je tak široká? Jak si v nepřeberném množství whisky vybrat zaručeně tu nejlepší? Jak získat za nemalé peníze skutečně kvalitní whisky?

Pokud neradi experimentujete a máte rádi kvalitu, která je již léty prověřená nebo s whisky nemáte žádné zkušenosti a bojíte se, aby vás první zkušenost s whisky spíše neodradila? Pak vyzkoušejte osvědčené klasiky, kterými jsou například Laphroaig 10YO či Glendronach 12YO.

Jestliže patříte k lidem, kteří rádi experimentují, nebo sháníte dárek pro člověka, který rovněž rád experimentuje, vybírejte z nabídky nových, avšak neméně povedených whisky. V posledních letech vznikají nové whisky, které na trhu vynikají svou kvalitou a potěší chuťové pohárky nejednoho milovníka whisky. Jednou z takových whisky je Dalmore 15YO, kterou zaručeně ani sebe, ani toho největšího milovníka whisky nezklamete.

Řadíte se k opravdovým znalcům whisky, kteří již vědí, co jim chutná a spokojí se pouze s tím nejlepším? Chcete si být jistí tím, že kupujete skutečně výjimečný produkt špičkové kvality? Pak vás zaručeně nadchnou a vašim chuťovým pohárkům poskytnou neopakovatelný zážitek luxusní whisky, které si s radostí vystavíte ve svém domácím baru a budete se k nim vracet při zvláštních příležitostech. K opravdovým skvostům mezi whisky můžeme zařadit Ardbeg Uigeadial, The Glenlivet 18Y či Talisker 57° North.

V supermarketech můžete narazit na velmi levné whisky v cenové kategorii do 200 Kč. Chuť whisky z této kategorie však málokdy připomíná to, jak má skutečně kvalitní whisky vůbec chutnat a často se stává, že se o whisky ani nejedná, ačkoliv je na etiketě prezentován opak. Dávejte si tedy pozor a než si vůbec whisky v obchodě koupíte, zkuste si o jednotlivých značkách zjistit více informací. Pokud si nevíte rady s tím, jak koupit kvalitní  whisky, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu na: info@alkohol.cz. Rádi vám poradíme s výběrem prvotřídní whisky, kterou si zaručeně vychutnáte či kterou potěšíte každého milovníka tohoto delikátního alkoholického nápoje.