Z čeho se vyrábí gin?

24. 7. 2015

Gin je alkoholický nápoj, který vznikl v 16. století v Nizozemí. Jedná se o destilát, který lze perfektně využít pro přípravu míchaných nápojů, rozlišujeme dva základní typy, jimiž jsou Genever a Dry gin. Genever se vyrábí periodickou destilací z jalovce a obilného destilátu, oproti tomu Dry gin je vyráběn obilného destilátu a bylin.

Vzhledem k tomu, že se v dnešním článku zaměřujeme na to, z čeho se vyrábí gin, měli bychom zmínit rovněž i způsob jeho výroby. Hlavní surovinou pro výrobu ginu je jalovec, výrobu můžete provádět několika způsoby. Prvním způsobem je takzvaná studená cesta, která byla oblíbená a používaná v historii. Zahrnuje přidání různých esencí, tinktur a trestí do připravené lihoviny. V dnešní době se však převážně používá metoda přidávání bylin a různého koření do horní části destilačního zařízení, další možností je vložení bylinek do vaku, který se vloží do destilátu a následným zahříváním a opakovanou destilací je produkován vysoce kvalitní a jemný gin.

Jak si gin nejlépe vychutnáte? Buď si můžete gin vychutnat samotný, nebo jej rovněž můžete použít pro přípravu nejrůznějších koktejlů. Asi nejznámějším a nejoblíbenějším nápojem je Gin & Tonic, dalšími známými míchanými nápoji jsou například Negroni, Tom Collins či Gin Fizz.

Jaké jsou nejoblíbenější a nejkvalitnější značky ginu, které jsou dostupné na našem trhu a zakoupíte je rovněž v našem eshopu?  Doporučujeme vám vyzkoušet prvotřídní produkty od světoznámých značek Tanqueray, Hendrick´s gin či Bombay Sapphire. Namíchejte si Gin & Tonic snadno a rychle sami, podívejte se na recept na tento osvěžující nápoj v podání světoznámého kuchaře Jamieho Olivera!