Petr Pulkert

Petr Pulkert

Whisky je zkrátka moje vášeň. Zajímám se o ni každý den a nikdy nevynechám příležitost něco nového ochutnat, nebo se něco nového dozvědět. Svět whisky je obrovský a stále je co zkoumat.

S whisky jsem se poprvé setkal někdy na prahu sedmnáctých narozenin. Jasně, byl to Beam s colou, ale i to se počítá, ne? Netrvalo to dlouho a přes spoustu možných i nemožných drinků, tequil, absintů, rumů a zelených jsem se našel ve světě whisky. Konkrétněji whiskey. Učarovala mi totiž Tullamorka. S kamarády jsme pravidelně navštěvovali irské puby a pili irskou whiskey Tullamore D. E. W. a tak nějak celkově nás to bavilo. Po ochutnání 12leté Tullamorky a následně 10leté single malt jsem pochopil, že není whisky jako whisky a začal jsem její chuti věnovat více pozornosti. A jak už to tak na dráze whiskaře bývá, do života mi vstoupilo Skotsko a nepřeberné množství nových chutí. Tak jsem se začal bez nějakého velkého přemlouvání vzdělávat. Single malt už najednou nebylo cizí slovo a peated whisky už nebyla desinfekce na bolavé koleno s tóny „fuj co to je?“ Postupně se mi chuťové preference vyvíjely a měnily. Mám radost, že jsem mohl navštívit řadu irských a skotských palíren a obdivuji vášeň, s jakou k výrobě whisky v palírnách přistupují. Miluju ty krásné příběhy, které stojí snad za každou značkou. A samozřejmě mě těší, že se dnes o whisky zajímá čím dál tím více lidí a nehledají už jenom množství, ale především kvalitu.

Jsem nadšený, že se whisky stala také náplní mé práce. Již několik let spolupracuji s předním českým odborníkem Vaškem Routem, který byl vždy takovým mým mentorem. Pro společnost Rémy Cointreau jsem vedl školení personálu mnoha restaurací na téma whisky. Jsem spoluzakladatelem projektu Whisky Stories, v rámci kterého připravujeme degustace whisky na míru pro firmy a eventy. S kamarádem Pavlem jsme stvořili a neustále pracujeme na The Whisky Game, vzdělávací deskové hře o whisky pro milovníky vody života z celého světa. A v neposlední řadě jsem se stal whisky ambasadorem pro alkohol.cz.

Osobně mám rád snad všechny skotské a irské, ale samozřejmě nepohrdnu ani Japonskem nebo Tchaj-wanem. K bourbonům si cestu stále hledám. V poslední době mě hodně baví whisky z palíren Bowmore, Lagavulin, Dalmore či Edradour. Lahodí mi zejména mohutnější whisky po sherry. Více si můžete přečíst v mém whisky rozhovoru.

„Co nevyléčí whiskey, na to lék není,“ říká jedno irské přísloví. To se mi líbí. A čím více pacientů, tím lépe. Tak se pojďme společně léčit tou nejlepší medicínou – vodou života. Třeba i prostřednictvím alkohol.cz. Na zdraví! Sláinte!

Glenglassaugh: Tuhle trojku si v budoucnu už nedáte…
Glenglassaugh: Tuhle trojku si v budoucnu už nedáte… 8.4.2024 | Petr Pulkert

Singlemaltky Glenglassaugh předběhly dobu. Až nová éra skotské whisky docenila jejich krásu. Teď Revival, Evolution a Torfa končí. Jaká bude nová kapitola? Čtěte v článku.

Kudy teče whisky: Irská medicínka, návrat domů
Kudy teče whisky: Irská medicínka, návrat domů 4.4.2024 | Petr Pulkert

Ze sta palíren na čtyři a zase zpátky. Tak by šla shrnout historie irské whiskey. Vydejte se s Petrem Pulkertem za současnými hvězdami zeleného ostrova.

Kudy teče whisky: Whisky ze Skandinávie a Islandu
Kudy teče whisky: Whisky ze Skandinávie a Islandu 21.3.2024 | Petr Pulkert

Jaká whisky se vyrábí ve skandinávských zemích a na Islandu? Vydejte se s Petrem Pulkertem na whiskovou výpravu na sever. Stojí to za to.

27.3. International Whisky Day - Michael Jackson
27.3. International Whisky Day - Michael Jackson 20.3.2024 | Petr Pulkert

27. března slavíme mezinárodní den whisky nejen na počest obilného destilátu, ale také whiskového guru Michaela Jacksona.

17. března slavíme Den svatého Patrika
17. března slavíme Den svatého Patrika 8.3.2024 | Petr Pulkert

Největší irský svátek, Den svatého Patrika, se slaví 17. března v záplavě irské whiskey, černého piva a zelené barvy. Přečtěte si o něm víc.

Kudy teče whisky: Whisky z Německa a zemí Beneluxu
Kudy teče whisky: Whisky z Německa a zemí Beneluxu 7.3.2024 | Petr Pulkert

Kde se vyrábí pivo, tam mají ideální podmínky i pro whisky. Jaká je německá, nizozemská nebo belgická whisky. Čtěte v novém článku Petra Pulkerta​.

TOP 3 whisky pro rozšíření obzorů
TOP 3 whisky pro rozšíření obzorů 27.2.2024 | Petr Pulkert

Chcete si rozšířit whiskové obzory? Petr Pulkert vybral tři láhve, které vás zaručeně posunou. Bude to sladký dortík, mocný Viking nebo mohutně kouřová lékárna?

Čím oslavit​ ​Irish Whiskey Day?
Čím oslavit​ ​Irish Whiskey Day? 26.2.2024 | Petr Pulkert

Oslavte s námi 3. března Mezinárodní den irské whiskey a připijte si některou z oblíbených láhví našeho whisky ambasadora, Petra Pulkerta. Tipy na parádní láhve z Irska najdete v článku.

Kudy teče whisky: Whisky v každém koutu Evropy?
Kudy teče whisky: Whisky v každém koutu Evropy? 22.2.2024 | Petr Pulkert

Francie i Itálie jsou známé zejména svými víny a vinnými destiláty. Ale taky se tam vyrábí parádní whisky. Přečtěte si o ní v článku Petra Pulkerta.

Kudy teče whisky: Whisky z Japonska
Kudy teče whisky: Whisky z Japonska 8.2.2024 | Petr Pulkert

O whisky ze země vycházejícího slunce je v posledních letech hodně slyšet. Podívejte se s Petrem Pulkertem na tamní produkci. Stojí japonské whisky za to?

Ulysses Whiskey - Unikátní veledílo Ira žijícího v Česku
Ulysses Whiskey - Unikátní veledílo Ira žijícího v Česku 25.1.2024 | Petr Pulkert

Ulysses Whiskey je ambiciózn​í​ projekt Paula Dubskyho, inspirovaný legendárním románem Odysseus a promyšlený do posledního detailu. Přečtěte si o něm v článku Petra Pulkerta.

Kudy teče whisky: Izrael či JAR? Ano, i tady najdete palírny whisky
Kudy teče whisky: Izrael či JAR? Ano, i tady najdete palírny whisky 11.1.2024 | Petr Pulkert

Jaká whisky se vyrábí v Jihoafrické republice či Izraeli? Vydejte se tentokrát s Petrem Pulkertem do opravdu exotických whiskových lokací. Stojí to za to.

Whisky Adventní kalendář 2023
Whisky Adventní kalendář 2023 24.12.2023 | Petr Pulkert

Náš whisky kalendář dostal letos vylepšenou podobu. Přečtěte si o něm přímo od Petra Pulkerta, který vybral všechny vzorky. A těšte se na advent, je na co!

Kudy teče whisky: USA? Jack a Jim nejsou jediní hráči
Kudy teče whisky: USA? Jack a Jim nejsou jediní hráči 14.11.2023 | Petr Pulkert

Americká whiskey se v posledních letech proměňuj​e a kromě bourbonu se prosazují i nové typy. Přečtěte si víc v novém díle série Kudy teče whisky.

Kudy teče whisky: Whisky z Indie
Kudy teče whisky: Whisky z Indie 19.10.2023 | Petr Pulkert

Víte, odkud je 8 z 10 nejprodávanějších whisky světa? Ze Skotska? Nene, je to Indie. Jen to má háček… Přečtěte si o indické whisky v článku Petra Pulkerta.

Limitka Bruichladdich exkluzivně pro Alkohol.cz
Limitka Bruichladdich exkluzivně pro Alkohol.cz 16.10.2023 | Petr Pulkert

Ochutnejte novou limitku Bruichladdich stočenou exkluzivně pro Alkohol.cz. Single cask whisky ze sudů po francouzském víně recenzoval Petr Pulkert. Dáte si?

Kudy teče whisky: Whisky z Číny​
Kudy teče whisky: Whisky z Číny​ 6.10.2023 | Petr Pulkert

Máte chuť na Čínu? Tahle otázka je možná budoucností asijské whisky. Přečtěte si o nově vznikajících čínských destileriích v článku Petra Pulkerta.

Zbrusu nová česká whisky: Recenze whisky Prádlo 10y Single Malt
Zbrusu nová česká whisky: Recenze whisky Prádlo 10y Single Malt 22.9.2023 | Petr Pulkert

Palírna Prádlo​ se vrací na výsluní s novinkou. Desetiletá whisky Prádlo zrála v sudech z českého dubu a sudech po portském. Jak se povedla? Čtěte.

Kudy teče whisky: Tchaj-wan a jeho místo na whisky mapě
Kudy teče whisky: Tchaj-wan a jeho místo na whisky mapě 12.9.2023 | Petr Pulkert

Whisky z Tchaj-wanu drží titul nejlepší single malt světa. Přečtěte si o její výrobě, žíznivých andělích i top palírnách v článku Petra Pulkerta.

Kudy teče whisky: Protinožci a whisky? Rozhodně ano! (Austrálie a Nový Zéland)
Kudy teče whisky: Protinožci a whisky? Rozhodně ano! (Austrálie a Nový Zéland) 29.8.2023 | Petr Pulkert

Whisky od protinožců? U nás pořád trochu exotická záležitost. Ale blýská se na lepší časy. Přečtěte si víc v článku Petra Pulkerta ze série Kudy teče whisky.

Jak naplánovat cestu za whisky do Skotska?
Jak naplánovat cestu za whisky do Skotska? 15.8.2023 | Petr Pulkert

Chystáte se do Skotska za whisky? Náš ambasador Petr Pulkert pro vás sepsal praktické tipy pro cestu do Speyside. Čtěte, co si pohlídat i co určitě nevynechat.

Jak vybrat whisky?
Jak vybrat whisky? 27.7.2023 | Petr Pulkert

Vybíráte whisky jako dárek pro kamaráda a nevíte, po jaké láhvi sáhnout? Přemýšlíte, co nového ochutnat? Petr Pulkert pro vás připravil jednoduchý návod s konkrétními tipy pro každého. Na zdraví!

Independent bottlers: Jak fungují nezávislé stáčírny whisky
Independent bottlers: Jak fungují nezávislé stáčírny whisky 11.7.2023 | Petr Pulkert

Nezávislé stáčírny jsou možností dostat se k whisky z tradičních palíren v netradiční podobě. Víte, že jednu takovou už máme i v Čechách​? Čtěte v článku Petra Pulkerta.

Skotsko 2023: Slzy štěstí, rockstar v jídelně a chudák Billy
Skotsko 2023: Slzy štěstí, rockstar v jídelně a chudák Billy 30.6.2023 | Petr Pulkert

Ambasador Alkohol.cz Petr Pulkert se vydal na whiskovou cestu do pevninského Skotska. Navštivte s ním malé i velké palírny v podrobném reportu.

Domácí staření whisky: zábava pro trpělivé
Domácí staření whisky: zábava pro trpělivé 7.6.2023 | Petr Pulkert

Jaké to je, pořídit si domů vlastní malý soudek a hrát si? Přečtěte si rozhovor Petra Pulkerta s Peterem Praženkou o výzvách a úskalích domácího zrání whisk

Ardbeg Day – oslavme 3. června legendární kouřovku
Ardbeg Day – oslavme 3. června legendární kouřovku 29.5.2023 | Petr Pulkert

Ardbeg Day se na ostrově Islay slaví každý rok a znamená také jednu parádní limitovanou edici Ardbeg. Jaká je ta letošní? A kde ji můžete ochutnat? Čtěte ve článku.

Investice do whisky - tekuté zlato?
Investice do whisky - tekuté zlato? 24.5.2023 | Petr Pulkert

Whisky se pije, whisky se sbírá a do whisky se investuje. Proč je to svým způsobem škoda? To vám prozradí Petr Pulkert v dalším článku Whisky kompasu.

World Whisky Day
World Whisky Day 16.5.2023 | Petr Pulkert

Světový den whisky je svátek mladý, ale velmi oblíbený. Jak by taky ne. Přečtěte si o jeho historii a oslavte ho s některým z tipů v článku whisky ambasadora Petra Pulkerta.

Whisky rozhovor s Petrem Pulkertem
Whisky rozhovor s Petrem Pulkertem 5.5.2023 | Petr Pulkert

Jak se náš whisky ambasador vůbec dostal k whisky? Co mu chutnalo dřív a co pije teď?​ A co s tím vším má společného odkličovačka? Čtěte nový rozhovor.

Report z Whisky festivalu Malá Morávka 2023
Report z Whisky festivalu Malá Morávka 2023 2.5.2023 | Petr Pulkert

Rodinná atmosféra, skvělá whisky a jedno velké degustační překvapení. Vydejte se s Petrem Pulkertem na letošní ročník whisky festivalu Malá Morávka.

1 2