Petr Pulkert

Petr Pulkert

Whisky je zkrátka moje vášeň. Zajímám se o ni každý den a nikdy nevynechám příležitost něco nového ochutnat, nebo se něco nového dozvědět. Svět whisky je obrovský a stále je co zkoumat.

S whisky jsem se poprvé setkal někdy na prahu sedmnáctých narozenin. Jasně, byl to Beam s colou, ale i to se počítá, ne? Netrvalo to dlouho a přes spoustu možných i nemožných drinků, tequil, absintů, rumů a zelených jsem se našel ve světě whisky. Konkrétněji whiskey. Učarovala mi totiž Tullamorka. S kamarády jsme pravidelně navštěvovali irské puby a pili irskou whiskey Tullamore D. E. W. a tak nějak celkově nás to bavilo. Po ochutnání 12leté Tullamorky a následně 10leté single malt jsem pochopil, že není whisky jako whisky a začal jsem její chuti věnovat více pozornosti. A jak už to tak na dráze whiskaře bývá, do života mi vstoupilo Skotsko a nepřeberné množství nových chutí. Tak jsem se začal bez nějakého velkého přemlouvání vzdělávat. Single malt už najednou nebylo cizí slovo a peated whisky už nebyla desinfekce na bolavé koleno s tóny „fuj co to je?“ Postupně se mi chuťové preference vyvíjely a měnily. Mám radost, že jsem mohl navštívit řadu irských a skotských palíren a obdivuji vášeň, s jakou k výrobě whisky v palírnách přistupují. Miluju ty krásné příběhy, které stojí snad za každou značkou. A samozřejmě mě těší, že se dnes o whisky zajímá čím dál tím více lidí a nehledají už jenom množství, ale především kvalitu.

Jsem nadšený, že se whisky stala také náplní mé práce. Již několik let spolupracuji s předním českým odborníkem Vaškem Routem, který byl vždy takovým mým mentorem. Pro společnost Rémy Cointreau jsem vedl školení personálu mnoha restaurací na téma whisky. Jsem spoluzakladatelem projektu Whisky Stories, v rámci kterého připravujeme degustace whisky na míru pro firmy a eventy. S kamarádem Pavlem jsme stvořili a neustále pracujeme na The Whisky Game, vzdělávací deskové hře o whisky pro milovníky vody života z celého světa. A v neposlední řadě jsem se stal whisky ambasadorem pro alkohol.cz.

Osobně mám rád snad všechny skotské a irské, ale samozřejmě nepohrdnu ani Japonskem nebo Tchaj-wanem. K bourbonům si cestu stále hledám. V poslední době mě hodně baví whisky z palíren Bowmore, Lagavulin, Dalmore či Edradour. Lahodí mi zejména mohutnější whisky po sherry.

„Co nevyléčí whiskey, na to lék není,“ říká jedno irské přísloví. To se mi líbí. A čím více pacientů, tím lépe. Tak se pojďme společně léčit tou nejlepší medicínou – vodou života. Třeba i prostřednictvím alkohol.cz. Na zdraví! Sláinte!

27.3. International Whiskey Day - Michael Jackson
27.3. International Whiskey Day - Michael Jackson 23.3.2023 | Petr Pulkert

27. března slavíme mezinárodní den whisk(e)y nejen na počest obilného destilátu, ale také whiskového guru Michaela Jacksona.

Whisky kompas: Kouř, rašelina, moře a slzy
Whisky kompas: Kouř, rašelina, moře a slzy 15.3.2023 | Petr Pulkert

Kde se v peated whisky bere typický podpis kouře? Jak se měří stupeň nakouření?​ A jaké jsou typy kouřovek? Přečtěte si článek Petra Pulkerta.

Whisky kompas: Irská whiskey na vzestupu
Whisky kompas: Irská whiskey na vzestupu 8.3.2023 | Petr Pulkert

Irská whiskey je na vzestupu. Jakou má před sebou ještě cestu? A co z irské produkce stojí za ochutnání? Čtěte článek našeho ambasadora,​ Petra Pulkerta.

Souboj irských whiskey: Jameson nebo Tullamore D. E. W.?
Souboj irských whiskey: Jameson nebo Tullamore D. E. W.? 3.3.2023 | Petr Pulkert

U příležitosti Mezinárodního dne irské whiskey se Petr Pulkert rozhodl jednou pro vždy rozseknout letitý spor: Je lepší Jameson nebo Tullamorka? Podívejte se na video v novém článku.

Whisky expedice na legendární ostrov kouře – Islay 2022
Whisky expedice na legendární ostrov kouře – Islay 2022 1.3.2023 | Petr Pulkert

Nadýchejte se mohutného kouře a přidejte se k Petru Pulkertovi na jeho expedici na skotský ostrov Islay. A pak si naplánujte vlastní výlet do legendárních palíren (nejen) peated whisky.

Čím oslavit​ ​Irish Whiskey Day?
Čím oslavit​ ​Irish Whiskey Day? 22.2.2023 | Petr Pulkert

Oslavte s námi 3. března Mezinárodní den irské whiskey a připijte si některou z oblíbených láhví whisky ambasadora Alkohol.cz, Petra Pulkerta. Tipy na parádní láhve z Irska najdete v článku.

Whisky kompas: Jak naplánovat cestu na ostrov Islay
Whisky kompas: Jak naplánovat cestu na ostrov Islay 22.2.2023 | Petr Pulkert

Vyrazte s Whisky kompasem na ostrov Islay. Článek​ Petra Pulkerta je plný praktických tipů, které vám pomůžou snadno naplánovat cestu za skvělou kouřovou whisky.

Whisky kompas: Skotsko, ráj milovníků whisky
Whisky kompas: Skotsko, ráj milovníků whisky 15.2.2023 | Petr Pulkert

Projeďte se s Whisky kompasem Petra​ Pulkerta po všech whiskových regionech Skotska a vychutnejte si jeho tipy na nejlepší láhve z Islay, Vysočiny i Speyside.

Whisky kompas: Jak pít whisky?
Whisky kompas: Jak pít whisky? 9.2.2023 | Petr Pulkert

Jak si nejlépe vychutnat whisky? A proč ke každé skleničce nepřistupovat úplně vědecky? Přečtěte si článek Petra Pulkerta o tom, jak je to s pravidly pro pití a degustaci whisky.

International Scotch Day
International Scotch Day 8.2.2023 | Petr Pulkert

8. února slavíme International Scotch Day. Přečtěte si v článku Petra Pulkerta o historii tohoto svátku a oslavte ho sklenkou dobré skotské whisky. Slàinte! Na zdraví!

Whisky kompas: Irská, skotská, bourbon a tak dále
Whisky kompas: Irská, skotská, bourbon a tak dále 1.2.2023 | Petr Pulkert

Není whisky jako whisky. Jaký je rozdíl mezi skotskou a irskou? Jak je na tom bourbon a Tennessee? A co Japonsko? Čtěte v článku whisky ambasadora Petra Pulkerta.

Whisky kompas: Single malt a další druhy whisky
Whisky kompas: Single malt a další druhy whisky 25.1.2023 | Petr Pulkert

Sladová, obilná, single malt, blended malt… Kompas Petra Pulkerta vám vysvětlí rozdíly mezi jednotlivými druhy whisky. Doporučujeme číst se sklenkou oblíbené whisky v ruce.

Whisky kompas: Výroba skotské whisky
Whisky kompas: Výroba skotské whisky 11.1.2023 | Petr Pulkert

Jaká jsou pravidla pro výrobu skotské? Jak vzniká nakouřená whisky? A co rozhoduje o její chuti? Vydejte se s whisky kompasem Petra Pulkerta za výrobním tajemstvím.

Whisky kompas: Původ slova WHISKY
Whisky kompas: Původ slova WHISKY 4.1.2023 | Petr Pulkert

Proč se whisky říká whisky a kdo ji vůbec vymyslel? A co s ní mají do činění škůdci ve Francii? Vydejte se s whisky kompasem Petra Pulkerta do historie.

Whisky Life! Prague 2022: Jaká byla whisky akce roku?
Whisky Life! Prague 2022: Jaká byla whisky akce roku? 11.11.2022 | Petr Pulkert

Nestihli jste největší whisky akci roku? Náš whisky ambasador Petr Pulkert vám prozradí, jak se letošní ročník vydařil, i co bylo k ochutnání. Přečtěte si jeho report.

Představujeme whisky adventní kalendář
Představujeme whisky adventní kalendář 8.11.2022 | Petr Pulkert

I pro rok 2022 jsme v Alkohol.cz připravili parádní adventní kalendář pro všechny milovníky dobré whisky. Objevte ho a vychutnejte si jednotlivé vzorky s naším whisky ambasadorem Petrem Pulkertem.

Objevujte nové chutě s whisky předplatným
Objevujte nové chutě s whisky předplatným 3.11.2022 | Petr Pulkert

Každý měsíc zásilka hned tří skvělých vzorků whisky až k vám domů? Přesně takhle funguje whisky předplatné. Objevujte s námi nové chutě a vůně.

Whisky Life! Prague: Největší whisky akce v Česku je za dveřmi
Whisky Life! Prague: Největší whisky akce v Česku je za dveřmi 18.10.2022 | Petr Pulkert

Whisky ambasador Alkohol.cz, Petr Pulkert, vás zve na největší whisky akci v Česku – Whisky Life! Prague 2022. Nahlédněte do programu a přijďte ochutnat parádní whisky ze všech koutů světa.

17. března slavíme Den svatého Patrika
17. března slavíme Den svatého Patrika 7.3.2022 | Petr Pulkert

Největší irský svátek, Den svatého Patrika, se slaví 17. března v záplavě irské whiskey, černého piva a zelené barvy. Přečtěte si o něm víc.

Oslavte 3. března Irish Whiskey Day
Oslavte 3. března Irish Whiskey Day 3.3.2022 | Petr Pulkert

Oslavte s námi 3. března Irish Whiskey Day. Přečtěte si víc z historie tohoto svátku a pozvedněte sklenku skvělé whiskey. Na zdraví! Sláinte!