Iveta Steinerová

Ambasador na vína - Steinerová

Svou lásku k vínu jsem proměnila v profesi v roce 2003. V počátcích mé srdce patřilo zejména Itálii a jejím vínům. V letech 2006-2007 jsem tam studovala enologii a sommeliérství a v roce 2013 získala i mezinárodní certifikát degustátora od prestižní Organizzazione Nazionale Assaggiatori di Vino. Jsem jedním z pěti zakládajících členů a místopředsedou Asociace degustátorů ČR. Věnuji se poradenství v oblasti vína, školím personál restaurací a vinoték a organizuji degustace. Vína také hodnotím v mezinárodních odborných komisích.

V Itálii to pro mě začalo, ale rozhodně neskončilo. Pracovně i v soukromí si vychutnávám skvělá vína z celého světa a neustále rozšiřuji své vědomosti o další a další oblasti. O své znalosti se ráda dělím. V minulosti jste mé texty mohli číst v časopise Víno a Styl nebo v ročenkách uznávaného italského kritika Luca Maroni.

Mým velkým přáním je, aby nás obklopovala jen samá dobrá vína. Taková ve světě vyhledávám a doporučuji, teď i vám v magazínu Alkohol.cz. Na zdraví! A na víno!

Saké: Japonsko v láhvi
Saké: Japonsko v láhvi 13.3.2024 | Iveta Steinerová

Japonská alkoholická lahůdka z fermentované rýže si vydobývá své místo i na evropských trzích. Nahlédněte do tajemství tradičního saké v článku Ivety Steinerové.

Alkohol.cz na cestách: Výlet do nejsevernější palírny světa
Alkohol.cz na cestách: Výlet do nejsevernější palírny světa 3.11.2023 | Iveta Steinerová

Vydejte se s naším tekutým cestopisem daleko na sever, do norské palírny Aurora Spirit. Její destiláty už dorazily do Čech​ a jsou to skutečné nápoje severských bohů.

Bariková vína (Barrique) - čím jsou tak výjimečná
Bariková vína (Barrique) - čím jsou tak výjimečná 5.10.2023 | Iveta Steinerová

Co jsou to bariková vína? Jak se vyrábějí a čím jsou výjimečná? Objevte v našem článku krásu vín zrajících v malých dubových sudech.

Objevte vinařskou oblast Languedoc-Roussillon
Objevte vinařskou oblast Languedoc-Roussillon 10.8.2023 | Iveta Steinerová

Iveta Steinerová pro vás připravila průvodce po vyhlášené vinařské oblasti Languedoc-Roussillon na jihu Francie. Ochutnejte nejstarší sekt na světě i kulturní památky.

Primitivo a Zinfandel – bratrovražedný souboj
Primitivo a Zinfandel – bratrovražedný souboj 23.2.2023 | Iveta Steinerová

Diskuse o tom, jestli evropské Primitivo a americký Zinfandel mají společné kořeny, má konečně výsledek. Přečtěte si článek Ivety Steinerové.

Oblast Bordeaux a její vína
Oblast Bordeaux a její vína 19.1.2023 | Iveta Steinerová

Objevte krásu proslulé oblasti na jihozápadě Francie. Jak chutnají vína z Bordeaux, kterým odrůdám se tu daří nejlépe a proč? To a mnohem víc se dozvíte v článk​u Ivety Steinerové.

Oslavte Mezinárodní den portského vína
Oslavte Mezinárodní den portského vína 8.9.2022 | Iveta Steinerová

Jak se vyrábí portské víno a kde se tahle vyhlášená lahůdka vlastně vzala? Oslavte Mezinárodní den portského spoustou zajímavých informací.

Mezinárodní den Pinot Noir. Objevte kouzlo téhle krásné odrůdy
Mezinárodní den Pinot Noir. Objevte kouzlo téhle krásné odrůdy 18.8.2022 | Iveta Steinerová

Pinot Noir patří k nejoblíbenějším odrůdám vinné révy na světě. Je tak věhlasný, že 18. 8. slaví svůj mezinárodní den. Zjistěte víc o téhle parádní odrůdě.

Syrah nebo Shiraz: Jaký je rozdíl?
Syrah nebo Shiraz: Jaký je rozdíl? 21.7.2022 | Iveta Steinerová

Syrah patří k nejvysazovanějším červeným odrůdám. Nebo je to Shiraz? Pojďte se s novým článkem podívat, jak to se Syrahem/Shirazem vlastně je. A vyberte si z naší nabídky ten nejlepší.

Mezinárodní den odrůdy Sauvignon blanc
Mezinárodní den odrůdy Sauvignon blanc 5.5.2022 | Iveta Steinerová

Francouzský Sauvignon blanc patří k nejpopulárnějším odrůdám vinné révy. Je tak oblíbený, že má dokonce vlastní mezinárodní den. Připijte si 6. května na skvělá bílá vína.

Prosecco je nuda a Champagne příliš drahá?  Zkuste španělskou Cavu
Prosecco je nuda a Champagne příliš drahá? Zkuste španělskou Cavu 21.4.2022 | Iveta Steinerová

Bublinky, které mají zajímavější chuť než​ prosecco a přátelštější cenu než šampaňsk​é? Podívejte se s námi do Španělska a objevte krásu cavy.

Vína z Chile: Objevte utajené poklady
Vína z Chile: Objevte utajené poklady 22.3.2022 | Iveta Steinerová

Víno z Chile mělo dlouho pověst pitelného vína za dobrou cenu. Přesvědčíme vás, že to už neplatí. Začtěte se do příběhu chilského vinařství a jedné málem ztracené odrůdy.

Sekty – šumivá vína – perlivá vína. Jak se v nich vyznat?
Sekty – šumivá vína – perlivá vína. Jak se v nich vyznat? 22.3.2022 | Iveta Steinerová

Tápete v rozdílu mezi šampaňským, cavou a proseccem? Přečtěte si náš článek a udělejte si jasno. Přidáme i tip, jak servírovat šumivé víno nebo jak se pije frizzante.

Objevte krásu českého Ryzlinku
Objevte krásu českého Ryzlinku 8.3.2022 | Iveta Steinerová

Ryzlink rýnský má mnoho tváří. Co oblast, to jiné víno. Užijte si tuhle královskou odrůdu tak, jak chutná jen z našich vinic. V novém článku Ivety Steinerové najdete spoustu tipů.

Rozhovor z mělnického Vinařství Kraus
Rozhovor z mělnického Vinařství Kraus 3.3.2022 | Iveta Steinerová

Naše vinná ambasadorka Iveta Steinerová se vydala do mělnického vinařství Viléma Krause. Přečtěte si o tom, jak se u nás daří novým odrůdám a co na Mělníku chystají.

Trestuhodně dobrá australská vína 19 Crimes
Trestuhodně dobrá australská vína 19 Crimes 17.2.2022 | Iveta Steinerová

Vína 19 Crimes připomínají 19 zločinů, za které vám v 17. a 18. století hrozilo vyhoštění do Austrálie. Děsivá historie dala vzniknout skvělým vínům. Objevte příběhy slavných vězňů na jejich láhvích.

Představujeme německá nealko vína Leitz
Představujeme německá nealko vína Leitz 9.2.2022 | Iveta Steinerová

Vítáme novinku mezi nealkoholickými víny. Vydejte se s námi do Rü​​desheimu a objevte skvělá šumivá i tichá nealko vína z německého vinařství Leitz.

Vinařství Reisten: Vína z Jižní Moravy s nádechem Středomoří
Vinařství Reisten: Vína z Jižní Moravy s nádechem Středomoří 13.1.2022 | Iveta Steinerová

Pojďte se s námi podívat do jihomoravského Pavlova. V článku vás vezmeme na návštěvu do tamního vinařství Reisten, kde vznikají jedinečná vína ověnčená mnoha oceněními.

Vermouth: Nejslavnější hořké víno
Vermouth: Nejslavnější hořké víno 10.11.2021 | Iveta Steinerová

Vermouth - původně italské fortifikované víno, které vás okouzlí svou hořkou bylinnou chutí i zajímavou historií. Užijte si ho samotný jako aperitiv nebo v koktejlu.

Svatomartinské víno a jeho tradice
Svatomartinské víno a jeho tradice 10.11.2021 | Iveta Steinerová

11. listopadu v 11:11 se tradičně otevírají mladá svatomartinská vína. U nás je najdete dřív, abyste se stihli včas zásobit. Přečtěte si článek o svatomartinských, upečte husu podle receptu a vyberte si z letošní nabídky českých a moravských vinařů.

Vína z Abruzza: Ochutnejte střední Itálii
Vína z Abruzza: Ochutnejte střední Itálii 26.10.2021 | Iveta Steinerová

Italský region Abruzzo si vychutnají milovníci vín i zážitků. Ať už si rádi dáte plné červené nebo svěží bílé víno, ta z Abruzza vám mají rozhodně co nabídnout. Přečtěte si o krásách střední Itálie a ochutnejte skvělá vína z pohodlí domova.

Ochutnejte vína ZD Němčičky
Ochutnejte vína ZD Němčičky 24.9.2021 | Iveta Steinerová

Ze zemědělského družstva špičkovým vinařstvím? Ano, přesně takový je příběh ZD Němčičky. Vydejte se s námi do jednoho z našich nejvýraznějších vinařství posledních let.

Vinařský region Puglia: Jihovýchodní Itálie patří (nejen) Primitivu
Vinařský region Puglia: Jihovýchodní Itálie patří (nejen) Primitivu 6.9.2021 | Iveta Steinerová

Italská Apulie proslula nádhernými víny. Vypravte se s expertkou Ivanou Steinerovou objevit krásy tohoto regionu a nahlédněte do tajů tamní vyhlášené odrůdy Primitivo. Na zdraví!

Chianti DOCG: Červená vína z Itálie starých Etrusků
Chianti DOCG: Červená vína z Itálie starých Etrusků 24.8.2021 | Iveta Steinerová

Italský region Chianti má mnoho tváří. A stejně rozmanitá a neuchopitelná jsou i tamní vína. Vydejte se za jejich historií a výrobou s novým článkem Ivety Steinerové.

Buďte free, pijte free! Užijte si nealkoholická vína
Buďte free, pijte free! Užijte si nealkoholická vína 13.8.2021 | Iveta Steinerová

Chcete si užívat vůni a chuť vína s čistou hlavou? Vyzkoušejte nealkoholická vína, která mají dlouhou tradici a svou kvalitou se rovnají těm alkoholickým.

Prosecco Rosé: Italské bublinky v růžové
Prosecco Rosé: Italské bublinky v růžové 15.7.2021 | Iveta Steinerová

Objevte růžové kouzlo nedávno schválené kategorie Prosecco Rosé. Svěžím italským bublinkám to sluší nejen v letních dnech.