Iveta Steinerová

Ambasador na vína - Steinerová

Svou lásku k vínu jsem proměnila v profesi v roce 2003. V počátcích mé srdce patřilo zejména Itálii a jejím vínům. V letech 2006-2007 jsem tam studovala enologii a sommeliérství a v roce 2013 získala i mezinárodní certifikát degustátora od prestižní Organizzazione Nazionale Assaggiatori di Vino. Jsem jedním z pěti zakládajících členů a místopředsedou Asociace degustátorů ČR. Věnuji se poradenství v oblasti vína, školím personál restaurací a vinoték a organizuji degustace. Vína také hodnotím v mezinárodních odborných komisích.

V Itálii to pro mě začalo, ale rozhodně neskončilo. Pracovně i v soukromí si vychutnávám skvělá vína z celého světa a neustále rozšiřuji své vědomosti o další a další oblasti. O své znalosti se ráda dělím. V minulosti jste mé texty mohli číst v časopise Víno a Styl nebo v ročenkách uznávaného italského kritika Luca Maroni.

Mým velkým přáním je, aby nás obklopovala jen samá dobrá vína. Taková ve světě vyhledávám a doporučuji, teď i vám v magazínu Alkohol.cz. Na zdraví! A na víno!

Vinařství Reisten: Vína z Jižní Moravy s nádechem Středomoří
Vinařství Reisten: Vína z Jižní Moravy s nádechem Středomoří 13.1.2022 | Iveta Steinerová

Pojďte se s námi podívat do jihomoravského Pavlova. V článku vás vezmeme na návštěvu do tamního vinařství Reisten, kde vznikají jedinečná vína ověnčená mnoha oceněními.

Vermouth: Nejslavnější hořké víno
Vermouth: Nejslavnější hořké víno 10.11.2021 | Iveta Steinerová

Vermouth - původně italské fortifikované víno, které vás okouzlí svou hořkou bylinnou chutí i zajímavou historií. Užijte si ho samotný jako aperitiv nebo v koktejlu.

Svatomartinské víno a jeho tradice
Svatomartinské víno a jeho tradice 10.11.2021 | Iveta Steinerová

11. listopadu v 11:11 se tradičně otevírají mladá svatomartinská vína. U nás je najdete dřív, abyste se stihli včas zásobit. Přečtěte si článek o svatomartinských, upečte husu podle receptu a vyberte si z letošní nabídky českých a moravských vinařů.

Vína z Abruzza: Ochutnejte střední Itálii
Vína z Abruzza: Ochutnejte střední Itálii 26.10.2021 | Iveta Steinerová

Italský region Abruzzo si vychutnají milovníci vín i zážitků. Ať už si rádi dáte plné červené nebo svěží bílé víno, ta z Abruzza vám mají rozhodně co nabídnout. Přečtěte si o krásách střední Itálie a ochutnejte skvělá vína z pohodlí domova.

Ochutnejte vína ZD Němčičky
Ochutnejte vína ZD Němčičky 24.9.2021 | Iveta Steinerová

Ze zemědělského družstva špičkovým vinařstvím? Ano, přesně takový je příběh ZD Němčičky. Vydejte se s námi do jednoho z našich nejvýraznějších vinařství posledních let.

Vinařský region Puglia: Jihovýchodní Itálie patří (nejen) Primitivu
Vinařský region Puglia: Jihovýchodní Itálie patří (nejen) Primitivu 6.9.2021 | Iveta Steinerová

Italská Apulie proslula nádhernými víny. Vypravte se s expertkou Ivanou Steinerovou objevit krásy tohoto regionu a nahlédněte do tajů tamní vyhlášené odrůdy Primitivo. Na zdraví!

Chianti DOCG: Červená vína z Itálie starých Etrusků
Chianti DOCG: Červená vína z Itálie starých Etrusků 24.8.2021 | Iveta Steinerová

Italský region Chianti má mnoho tváří. A stejně rozmanitá a neuchopitelná jsou i tamní vína. Vydejte se za jejich historií a výrobou s novým článkem Ivety Steinerové.

Buďte free, pijte free! Užijte si nealkoholická vína
Buďte free, pijte free! Užijte si nealkoholická vína 13.8.2021 | Iveta Steinerová

Chcete si užívat vůni a chuť vína s čistou hlavou? Vyzkoušejte nealkoholická vína, která mají dlouhou tradici a svou kvalitou se rovnají těm alkoholickým.

Prosecco Rosé: Italské bublinky v růžové
Prosecco Rosé: Italské bublinky v růžové 15.7.2021 | Iveta Steinerová

Objevte růžové kouzlo nedávno schválené kategorie Prosecco Rosé. Svěžím italským bublinkám to sluší nejen v letních dnech.