Nejoblíbenější míchané nápoje

15. 5. 2015

Pomalu se nám blíží léto, k němuž patří neodmyslitelně i nejrůznější míchané nápoje, které vás nejen dokonale osvěží, ale i potěší vaše chuťové buňky. Jaké jsou nejoblíbenější míchané nápoje?

Daiquiri

Tento míchaný nápoj byl pojmenován po kubánském městě Daiquiri a jedná se údajně o nejoblíbenější koktejl spisovatele Ernesta Hemingwaye. Tento míchaný nápoj z bílého rumu, limetové šťávy a cukrového sirupu byl poprvé namíchán na konci 19. století.

Tequila Sunrise

Tento koktejl se zrodil v Americe ve 30. letech 20. století. Proč právě název Tequila Sunrise? Jak již z názvu vyplývá, obsahuje tequillu a pomerančový džus, grenadinu a svým vzhledem připomíná východ slunce.

Piña Colada

Co je složením jednoho z nejoblíbenějších míchaných nápojů? Bílý rum, kokosový džus, ananasový džus a smetana. Tomuto koktejlu se přezdívá „perla Karibiku“ a vznikl v roce 1954 v portorické metropoli San Juan. V roce 1978 pak byla Piña Colada vyhlášena jako národní nápoj Portorika.

Bloody Mary

Tento koktejl se připravuje z vodky, rajčatového džusu a koření, worcesteru, tabasca, ale i dalších surovin nese svůj název po anglické královně Marii I. Tudorovně, která nechala za své vlády popravit více než tři sta nevinných lidí. Díky tomu tento oblíbený drink získal svůj krvavý název v roce 1921, kdy vznikl.

Mojito

Tento tradiční kubánský míchaný nápoj připravíte hravě z lístků máty, třtinového cukru, limetky, bílého rumu a perlivé vody. Tento drink patří k nejoblíbenějším míchaným nápojům vůbec a byl populární již koncem 16. století.

Cuba libre

Tento velmi populární míchaný nápoj vznikl, jak již z názvu vyplývá, na Kubě, a to kolem roku 1900. Cuba libre se tradičně připravuje z kvalitního bílého rumu, coly, limetky a kostek ledu.

Sex on the beach

Je to vynikající koktejl, jenž má mnoho přívrženců. Základem je vodka, broskvový likér, brusinkový džus a pomerančový džus. Může se však také připravovat z pomerančového a ananasového džusu.

Mimosa

Tento míchaný nápoj pochází z USA a jeho příprava je naprosto jednoduchá. Výsledek však stojí za to. Co se týče přípravy, stačí jen, abyste smíchali jeden díl šampaňského a jeden díl vychlazeného pomerančového džusu.