Nejoblíbenější míchané nápoje

15. 5. 2015

Pomalu se nám blíží léto, k němuž patří neodmyslitelně i nejrůznější míchané nápoje, které vás nejen dokonale osvěží, ale i potěší vaše chuťové buňky. Jaké jsou nejoblíbenější míchané nápoje?

Daiquiri

Tento míchaný nápoj byl pojmenován po kubánském městě Daiquiri a jedná se údajně o nejoblíbenější koktejl spisovatele Ernesta Hemingwaye. Tento míchaný nápoj z bílého rumu, limetové šťávy a cukrového sirupu byl poprvé namíchán na konci 19. století.

Kromě originálního Daiquiri existuje celá řada twistů, tedy variací. Vyzkoušejte Sexy Daiquiri, Honeysuckle DaiquiriDuppy Daiquiri nebo TJ Daiquiri.

Drink Daiquiri - Míchaný koktejl

Tequila Sunrise

Tento koktejl se zrodil v Americe ve 30. letech 20. století. Proč právě název Tequila Sunrise? Jak již z názvu vyplývá, obsahuje tequillu a pomerančový džus, grenadinu a svým vzhledem připomíná východ slunce.

Recept s přesnými poměry najdete v článku věnovaném Tequila Sunrise.

Drink Tequila Sunrise - Míchaný koktejl

Piña Colada

Co je složením jednoho z nejoblíbenějších míchaných nápojů? Bílý rum, kokosový džus, ananasový džus a smetana. Tomuto koktejlu se přezdívá „perla Karibiku“ a vznikl v roce 1954 v portorické metropoli San Juan. V roce 1978 pak byla Piña Colada vyhlášena jako národní nápoj Portorika.

Originální recepturu najdete v samostatném článku

Drink Piña Colada - Míchaný koktejl

Bloody Mary

Tento koktejl se připravuje z vodky, rajčatového džusu a koření, worcesteru, tabasca, ale i dalších surovin podle jedné z teorií nese svůj název po anglické královně Marii I. Tudorovně, která nechala za své vlády popravit více než tři sta nevinných lidí.

Originální recept na Bloddy Mary najdete v článku.

Drink Bloody Mary - Míchaný koktejl

Mojito

Tento tradiční kubánský míchaný nápoj připravíte hravě z lístků máty, třtinového cukru, limetky, bílého rumu a perlivé vody. Tento drink patří k nejoblíbenějším míchaným nápojům vůbec a byl populární již koncem 16. století.

Připravte si originální Mojito. Recept najdete v našem mojitovém článku.

Drink Mojito - Míchaný koktejl

Cuba Libre

Tento velmi populární míchaný nápoj vznikl, jak již z názvu vyplývá, na Kubě, a to kolem roku 1900. Cuba libre se tradičně připravuje z kvalitního bílého rumu, coly, limetky a kostek ledu.

Více o koktejlu i originální recepturu najdete v článku věnovaném Cuba Libre.

Drink Cuba Libre - Míchaný koktejl

Sex on the Beach

Je to vynikající koktejl, jenž má mnoho přívrženců. Základem je vodka, broskvový likér, brusinkový džus a pomerančový džus. Může se však také připravovat z pomerančového a ananasového džusu.

I tomuto koktejlu jsme věnovali samostatný článek, kde najdete i přesné poměry.

Drink Sex on the Beach - Míchaný koktejl

Mimosa

Tento míchaný nápoj pochází z USA a namícháte ho doslova v mžiku. Výsledek však stojí za to. Co se týče přípravy, stačí jen smíchat jeden díl šampaňského a jeden díl vychlazeného pomerančového džusu. Více o koktejlu se dozvíte ve specializovaném článku.

Drink Mimosa - Míchaný koktejl

Ještě vám to nestačilo? Pak stačí pokračovat na další oblíbené koktejly. Specializovaný článek jsme věnovali drinkům z tequily. Z ostatních legend zkuste třeba exotický Mai Tai, naprostou klasiku mezi whiskovými koktejly - Old Fashioned či Manhattan. Nebo si namíchejte brazilský národní drink Caipirinha. Pro letní osvěžení přijde vhod Aperol SpritzHugo Spritz nebo broskvový Bellini.

TIP: Chcete se naučit míchat drinky jako profesionálové? Vyberte si některý z veřejných barmanských kurzů.