Nejoblíbenější míchané nápoje

15. 5. 2015

Pomalu se nám blíží léto, k němuž patří neodmyslitelně i nejrůznější míchané nápoje, které vás nejen dokonale osvěží, ale i potěší vaše chuťové buňky. Jaké jsou nejoblíbenější míchané nápoje?

Daiquiri

Tento míchaný nápoj byl pojmenován po kubánském městě Daiquiri a jedná se údajně o nejoblíbenější koktejl spisovatele Ernesta Hemingwaye. Tento míchaný nápoj z bílého rumu, limetové šťávy a cukrového sirupu byl poprvé namíchán na konci 19. století.

Kromě originálního Daiquiri existuje celá řada twistů, tedy variací. Vyzkoušejte Sexy Daiquiri, Honeysuckle DaiquiriDuppy Daiquiri nebo TJ Daiquiri.

Tequila Sunrise

Tento koktejl se zrodil v Americe ve 30. letech 20. století. Proč právě název Tequila Sunrise? Jak již z názvu vyplývá, obsahuje tequillu a pomerančový džus, grenadinu a svým vzhledem připomíná východ slunce.

Recept s přesnými poměry najdete v článku věnovaném Tequila Sunrise.

Piña Colada

Co je složením jednoho z nejoblíbenějších míchaných nápojů? Bílý rum, kokosový džus, ananasový džus a smetana. Tomuto koktejlu se přezdívá „perla Karibiku“ a vznikl v roce 1954 v portorické metropoli San Juan. V roce 1978 pak byla Piña Colada vyhlášena jako národní nápoj Portorika.

Originální recepturu najdete v samostatném článku

Bloody Mary

Tento koktejl se připravuje z vodky, rajčatového džusu a koření, worcesteru, tabasca, ale i dalších surovin podle jedné z teorií nese svůj název po anglické královně Marii I. Tudorovně, která nechala za své vlády popravit více než tři sta nevinných lidí.

Originální recept na Bloddy Mary najdete v článku.

Mojito

Tento tradiční kubánský míchaný nápoj připravíte hravě z lístků máty, třtinového cukru, limetky, bílého rumu a perlivé vody. Tento drink patří k nejoblíbenějším míchaným nápojům vůbec a byl populární již koncem 16. století.

Připravte si originální Mojito. Recept najdete v našem mojitovém článku.

Cuba Libre

Tento velmi populární míchaný nápoj vznikl, jak již z názvu vyplývá, na Kubě, a to kolem roku 1900. Cuba libre se tradičně připravuje z kvalitního bílého rumu, coly, limetky a kostek ledu.

Více o koktejlu i originální recepturu najdete v článku věnovaném Cuba Libre.

Sex on the Beach

Je to vynikající koktejl, jenž má mnoho přívrženců. Základem je vodka, broskvový likér, brusinkový džus a pomerančový džus. Může se však také připravovat z pomerančového a ananasového džusu.

I tomuto koktejlu jsme věnovali samostatný článek, kde najdete i přesné poměry.

Mimosa

Tento míchaný nápoj pochází z USA a namícháte ho doslova v mžiku. Výsledek však stojí za to. Co se týče přípravy, stačí jen smíchat jeden díl šampaňského a jeden díl vychlazeného pomerančového džusu. Více o koktejlu se dozvíte ve specializovaném článku.

Ještě vám to nestačilo? Pak stačí pokračovat na další oblíbené koktejly. Specializovaný článek jsme věnovali drinkům z tequily. Z ostatních legend zkuste třeba exotický Mai Tai, naprostou klasiku mezi whiskovými koktejly - Old Fashioned či Manhattan. Nebo si namíchejte brazilský národní drink Caipirinha. Pro letní osvěžení přijde vhod Aperol SpritzHugo Spritz nebo broskvový Bellini.

TIP: Chcete se naučit míchat drinky jako profesionálové? Vyberte si některý z veřejných barmanských kurzů.