Domácí vánoční punč: zahřeje na těle i na duši

16. 12. 2014

V chladných zimních večerech je nejlepší podlehnout skvělé chuti pravého domácího punče. Pokud se nechystáte nasát vánoční atmosféru na některý z trhů, můžete si vánoční punč vykouzlit v pohodlí domova. Přinášíme tři recepty na tento nevšední nápoj. Nezapomeňte použít dobrý rum, v naší nabídce jich najdete opravdu mnoho.

Naše tři fantastické recepty ohromí rodinu i návštěvu. Aby se punč odlišoval od těch, které jsou k dostání u stánků na vánočních trzích, doporučujeme použít lepší rum. Vyhněte se tak tuzemské výrobě a šáhněte po pravém rumu z Karibiku. V naší nabídce rumů jich najdete celou řadu.

Domácí punč

Budete potřebovat:

1 l džusu z černého rybízu

200 g rozinek

1 vanilkový cukr

1 citron

1 celý badyán

3 dl rumu

1 l červeného vína

1 pomeranč

2 celé skořice

200 g cukru

1 l ananasového džusu

Džusy a víno nalijeme do nádoby, přidáme cukr, vanilku, rozinky, badyán, skořici a na půlkolečka nakrájený dobře umytý citron a pomeranč.

Směs na punč přivedeme k varu a krátce povaříme. Přilijeme rum a již nevaříme. Domácí punč podáváme horký.

Tradiční vánoční punč

Budete potřebovat:

350 ml vody

1 citron

60 ml rumu

250 ml vína

1 pomeranč

150 g cukru

V kastrůlku svaříme vodu s cukrem a vymačkanou šťávou z pomeranče a půlky citronu. Pak přilijeme rum a bílé víno. Punč zahříváme pouze k bodu varu, ne více. Vyvařil by se nám alkohol. Víno můžeme použít bílé nebo i červené.

Tradiční vánoční punč nalijeme do silnostěnných sklenic, které dobře drží teplo. Sklenice ozdobíme plátkem citronu a ihned podáváme.

Punč s hroznovým vínem a ananasem

Budete potřebovat:

1 ananasový kompot

80 ml třešňovice

300 g hroznového vína

1 lžíci cukru krupice

700 ml bílého vína

1 citron

500 ml vody

Nálev z kompotu, vodu a víno nalijeme do kastrůlku a přivedeme téměř k bodu varu. Nevaříme však.

Přidáme kuličky hroznového vína i kousky ananasu a prohřejeme. Nakonec vmícháme třešňovici a punč podle chuti dosladíme. Punč s hroznovým vínem a ananasem ozdobíme kolečky dobře omytého citronu a můžeme podávat.

Upraveno podle: www.zena.centrum.cz