Vína Pinot Noir

Užijte si elegantní červená vína tradiční odrůdy. Pinot noir vynikají jemnou a příjemnou vůní s náznaky červených bobulí nebo peckového ovoce. Osvěžující chuť je ovocitá a středně plná. Vína Pinot noir mají krásnou rubínovou barvu, kterou si nespletete. Prozkoumejte tuhle odrůdu u nejlepších vinařů, mezi které patří například Vinařství Spielberg. Vyberte si svou oblíbenou značku.


KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Původ odrůdy červeného vína Pinot noir

Odrůda Pinot noir (Rulandské modré) se řadí mezi nejstarší známé na světě. Vznikla nejspíš křížením divoké révy s dalšími zapomenutými odrůdami. Původ Pinot noir bývá spojován s tradiční francouzskou oblastí Burgundsko. Tady se odrůda podle odhadů pěstovala už před dvěma tisíci lety. To jsou spíše dohady, ale jedno je jisté. První zmínka o Pinot noir pochází z roku 1375, kdy Filip II. Burgundský nařídil, že odrůda Gamay musí být nahrazena červeným Pinot noir. Od těch dob se Pinot noir stalo luxusní a vyhledávánou odrůdo po celé Evropě.

Legendy praví, že české Pinot noir se pěstovalo na našem území už za Karla IV. Dnes se odrůdě daří v oblasti Mikulov, Velké Pavlovice, Mělník, Litoměřice a v dalších. Pinot Noir si můžete dopřát jako klasické červené nebo jako rosé. 

Charakteristika červeného vína odrůdy Pinot noir

Kvalitní Pinot noir poznáte už ve skleničce. Tahle červená vína mají krásnou světlou rubínovou barvu. Pinot noir má jemnou vůni s tóny jahod, malin, třešní a květů. Chuť je lehká, až středně plná, osvěžující a s kyselinkou. Bývá pravidlem, že odrůda Pinot noir bývá suché víno. 

Odrůdy Pinot noir se hodí párovat s lehčími pokrmy, jako jsou jehněčí nebo vepřové, kachní nebo krůtí maso. Tohle červené víno si užijete s každým lehčím jídlem. 

Prozkoumejte naši nabídku parádních vín Pinot noir. Vyzkoušejte také další dobrá červená, například Cabernet Sauvignon