Vína Rulandské modré

Užijte si kvalitní červené víno, které je 10. nejpěstovanější odrůdou na světě. Rulandské modré (Pinot Noir) je tradiční modrá odrůda, která pochází z Burgundska. Rulandské modré je také jednou ze tří odrůd, ze kterých se smí v Champagne vyrábět legendární klasická francouzská šumivá vína. Dopřejte si jeho ovocnou chuť. Ať už si vyberete víno z Česka, nebo z jiného koutu světa, čeká vás silný zážitek. Doporučujeme ochutnat třeba něco z produkce Jakub Šamšula Vinařství Čejkovice.


KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Původ vína odrůdy Rulandské modré

Červené víno Rulandské modré se řadí mezi nejstarší odrůdy na světě. Podle všeho se tohle víno pěstovalo už v prvním století. Není úplně jasné, v jaké zemi. Ale dá se předpokládat, že jeho domovem je Burgundsko. Odborníci stále pátrají po jeho přesném původu. Podle některých jde o křížence Pinot Meunier a Tramín červený. Jiní zase předpokládají, že Rulandské modré je genetickým příbuzným divoké révy Vitis sylvestris. 

Tak či tak, kvalitní víno Rulandské modré si nachází oblibu po celém světě. A samozřejmě i české víno téhle odrůdy má co nabídnout. 

Charakteristika kvalitních červených vín Rulandské modré

Podobně jako další odrůdy Frankovka, Cabernet Sauvignon nebo Zweigeltrebe vyžaduje Rulandské modré stálý přísun slunečního svitu. Pro Rulandské modré však nepotřebuje tak vysoké teploty. 

Běžně mají červená vína odrůdy Rulandské modré rubínovou nebo cihlově červenou barvu. Vynikají ovocnou vůní s příjemnými tóny mandlí a koření. Rulandské modré vyniká plnou chutí, kterou doplňují náznaky ostružin, malin, jahod, švestek, brusinek a dalších bobulovin. Tohle kvalitní víno se hodí pro archivaci. Pokud chcete Rulandské modré párovat, tak si ho připravte k pečeným tmavým masům, zvěřině nebo drůbeži. Vyberte si vína z Česka, která jsou součástí naší nabídky. Objevujte prvotřídní vinaře.