Vína Montepulciano

Vychutnejte si speciální odrůdu kvalitního italského vína, které se daří především v regionu d´Abruzzo. Odrůda Montepulciano vyniká krásnou hlubokou barvou, ve které se skrývá široká paleta chutí od plnosti a síly po jemnost a ovocnost. Užijte si tuhle dobrotu, kterou Italové milují nade vše.


Vše
Vše
Vše
Montepulciano
Vše
KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Původ červené italské odrůdy Montepulciano 

Máte slavná italská vína, která jsou známá po celém světě, například odrůdy Primitivo nebo Sangiovese. Pak existují červená vína, která jsou v Itálie nesmírně oblíbená, ale v okolních státech to pro ně neplatí. Jednou z těchto  vynikajících a jedinečných odrůd je právě Montepulciano. 

Nejstarší zmínky o červené italské odrůdě Montepulciano pocházejí z roku 1792, kdy ho zmínil archivář krále Ferdinanda IV. Jak už to u původu některých červených odrůd bývá, také Montepulciano má nejasný původ. Podle všeho se do oblasti d'Abruzzo rozšířila z Toskánska. 

Pěstování italského vína Montepulciano 

Italská odrůda červeného vína Montepulciano má své kořeny v oblasti d'Abruzzo, kde se také nejvíce pěstuje. Montepulciano má zároveň ale také slušnou základnu v Marche, Molise a Apulii. Je zajímavé, že tohle kvalitní italské víno tvoří přibližně polovinu všech vinic v d'Abruzzo. Je vidět, jak jsou místní na své kvalitní červené víno hrdí. 

Odrůda Montepulciano je oblíbená nejen pro svou vůni a chuť, ale také proto, že jí nevadí přímořské klima. Poměrně snadno se pěstuje. Montepulciano je pozdní odrůda, pro kterou je ideální pozvolné dozrávání. Vinaři si musí dávat pozor, aby hrozny dosáhly ideální vyzrálosti. Jedině tak je tohle červené víno zcela výjimečné. 

Charakteristika italských kvalitních vín Montepulciano 

Ať už pijete vína Syrah, Cabernet Sauvignon nebo naše Montepulciano, vždycky můžete dostat do ruky širokou paletu stylů a jakosti. Takže i Montepulciano získáte klidně jako „pizza víno“ nebo ve špičkovém provedení. 

Pro kvalitní vína Montepulciano ale platí, že mají zajímavý charakter s tóny červeného ovoce a bylinek. Tohle kvalitní červené víno se lahvuje jako čistě odrůdové, ale hodí se také do kupáží.