Drinky z Martini

21. 5. 2021

Když přijde na vermuty, Martini patří k těm nejslavnějším. Tradičně se tahle fortifikované vína popíjejí jako aperitiv před jídlem, v posledních letech ale stoupá jejich obliba coby ingredience svěžích koktejlů. 

Kromě Extra Dry Martini značka uvedla na trh i vlastní prosecco (Martini prosecco) a sladké šumivé víno Martini Asti, čímž vstoupila do světa populárních spritzů a k radosti svých fanoušků značně rozšířila arzenál Martini drinků.

Jak namíchat Martini?

Koktejlů z Martini existuje nepočítaně. Pak jsou tu míchané nápoje, které klamou tělem. Mezi ty patří třeba Espresso Martini, které ve skutečnosti vermut vůbec neobsahuje. Jmenuje se totiž podle typické sklenice na Martini, ve které se podává. 

Do míchání Martini drinků se můžete pustit bez obav. Většinu z nich připravíte vmžiku i v domácích podmínkách. My vám přinášíme hned několik receptů. 

Jak namíchat martini

Recept na koktejl Martini Tonic

Svěže nahořklý Martini Tonic připravíte jednoduše. Naplňte vysokou sklenici ledem, přidejte Martini a tonik a lehce promíchejte barovou lžičkou. Podávejte ozdobené plátkem citronu.

Recept na koktejl Martini Red Point

  • 4 cl Martini Rosso
  • 10 cl jablečného džusu
  • 5 cl perlivé vody
  • Led
  • Jablko

Do vysoké sklenice na led nalijte všechny přísady a zlehka zamíchejte lžičkou. Ozdobte plátkem jablka a ihned podávejte.

Recept na koktejl Martini Code

Martini Bianco a ledový čaj nalijte do vysoké sklenice na led, promíchejte a ozdobte plátkem citronu a snítkou máty. Vychutnejte si maximálně osvěžující drink.

Recept na koktejl Martini Green Light

Naplňte vysokou sklenici ledem a nalijte Martini a Sprite. Promíchejte lžičkou, ozdobte plátkem limetky a podávejte.

Recept na koktejl Martini Spritz

Lehkou variaci na populární Aperol Spritz míchejte do vinné sklenky. Jednoduše na led nalijte Martini, nařeďte sodou a promíchejte. Pro efektní podívanou můžete přihodit pár malin a ozdobit plátkem pomeranče.

Recept na koktejl Vodka Martini

Vodku, vermut a trochu ledu promíchejte ve sklenici nebo v šejkru. Přeceďte do sklenice na Martini a ozdobte olivou nebo citronovou kůrou. Podávejte. 

Recept na koktejl Martini Fiero & Tonic

Sklenici naplňte do 1/3 ledem. Na led nalijte Martini Fiero, poté tonic a lehce promíchejte. Dozdobit můžete plátkem pomeranče.

Dry Martini

Hledáte další koktejlovou inspiraci? Martini využijete třeba v koktejlu Perfect Manhattan nebo s ginem do koktejlu Martini.

Tak na zdraví!

Vyzkoušejte dobroty z článku