Aperol Spritz - jak namíchat drink aperol špric?

18. 12. 2015

Aperol Spritz, to není žádné magické zaklínadlo, to je drink, který vznikne kombinací perlivé vody, vína Prosecca, Aperolu, pomeranče a ledu. Je to drink, který vás osvěží a báječně voní po pomerančích. Samotný Aperol je italský alkoholický nápoj, který byl představen veřejnosti po první světové válce. Aperol Spritz má také delší tradici, začal se míchat v 50. letech 20. století. Likér Aperol má typickou oranžovočervenou barvu, svoji charakteristickou nahořklou chuť získal díky výtažkům z rostlin, bylin a pomerančů. Obsah alkoholu je pouhých 11%.

A jak tedy správně namíchat Aperol Spritz?

Budete potřebovat:

Dostatečně velkou sklenici naplníte ze 2/3 ledem, přilijete perlivou vodu, Prosecco a na závěr přidáte krouživým pohybem likér Aperol. Dozdobíte kouskem pomeranče. Vše se krásně propojí a vnikne drink, který se hodí nejen jako letní osvěžení, ale díky vůni pomerančů i jako nápoj sváteční. 

Tento míchaný drink je oblíbený nejen v Itálii, ale i po celém světe, proto najdete na trhu i Prosecco a Aperol v praktickém dárkovém balení, které můžete vzít s sebou na večírek a předvést přátelům svoje barmanské umění.