Vína Sylvánské zelené

Dopřejte si parádní bílé víno, které kdysi vládlo českým vinicím. Odrůda Sylvánské zelené se v současnosti pěstuje především v Německu a nabídne vám příjemnou kořenitou vůni a vláčnou chuť. Vyzkoušejte Sylvánské zelené od věhlasného rodinného vinařství VICAN. Prozkoumejte lahve od dalších vyhlášených značek.


KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Původ bílého vína odrůdy Sylvánské zelené

Podobně jako u jiných odrůd, například u Ryzlinku Vlašského, Irsai Oliver nebo Chardonnay, se o původu vedou tak trochu spory. Někteří tvrdí, že tohle bílé víno pochází z Francie. Jiní jsou přesvědčeni o rakouském původu. A najdou se i tací, kteří považují odrůdu Sylvánské zelené za rumunské (odvození z názvu Transylvánie). 

Dnes je odrůda Sylvánské zelené nejrozšířenější ve střední Evropě, především v Německu. dále se hojně pěstuje ve Francii, Rakousku a Švýcarsku. 

Sylvánské zelené a pěstování v Česku

Sylvánské zelené bylo dřív významnou českou odrůdou vína. Patřilo dokonce mezi nejrozšířenější odrůdy na Moravě. Sylvánské zelené bylo zapsáno do Listiny povolených odrůd v roce 1941. Ovšem po nástupu odrůdy Müller Thurgau bylo zcela vytlačeno. Dneska byste tohle kvalitní víno na českých vinicích hledali jenom stěží. 

Charakteristika odrůdy Sylvánské zelené

Sylvánské zelené jsou obvykle mladá vína, která mohou mít hrubší charakter. Kyselinky se však postupně odbourávají a tohle bílé víno získává mnohem jemnější charakter. Sylvánské zelené má zelenožlutou barvu a mírně kořenitou vůni. Neutrální chuť se mění s vyzrálostí, kdy v Sylvánském zeleném najdete vláčnost a harmonii podpořenou náznaky angreštu.