Vína Irsai Oliver

Co si takhle vychutnat původně maďarskou odrůdu výtečného vína, které vyniká muškátově-kořenitou vůní a příjemnou chutí? Vyzkoušejte kvalitní víno z Česka, na jehož výrobu si troufnou jenom nejlepší vinaři jako například ZD Němčičky. Objevujte nové zážitky s odrůdou Irsai Oliver.


Jsme na suchu, podle této kombinace filtrů bohužel žádné zboží nemáme.

Vybírat ale můžete z tisíců jiných lahví, stačí filtry upravit.

S výběrem rádi poradíme i telefonicky na čísle 605 111 777 nebo na e-mailu info@alkohol.cz.

KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Původ kvalitního vína Irsai Oliver

Jak už název bílého vína napovídá, jedná se o zahraniční odrůdu. Irsai Oliver je původní maďarská odrůda, kterou ve 30. letech 20. století vyšlechtil Kocsis Pál. Ačkoliv jde o typicky maďarské víno, rychle se jeho pěstování rozšířilo do sousedních států, do Rakouska, Rumunska, Slovenska a také do Česka. 

Nejznámější odrůdy jako Sauvignon Blanc nebo Ryzlink Vlašský byly zapsány do Státní odrůdové knihy v první polovině 20. století. Bílé víno Irsai Oliver až v roce 1975. 

Charakteristika bílého vína Irsai Oliver

Irsai Oliver je velmi raná odrůda, která se hodí pro výrobu burčáku. Kvalitní české odrůdy Irsai Oliver dávají vzniknout vínu s muškátovou a kořenitou chutí s nižším obsahem kyselin a s krátkou a méně plnou chutí.

Odrůda Irsai Oliver se velmi často používá do směsí s dalšími víny, obvykle s kyselejšími. Pokud je Irsai Oliver necháno jako čisté odrůdové víno, rychle stárne a ztrácí své vlastnosti. Víno Irsai Oliver si můžete vychutnat jako suché nebo polosladké. Doporučujeme vybírat pouze kvalitní víno od známých českých vinařů. Pokud se vám zdá tato odrůda příliš specifická, vyzkoušejte například Sylvánské zelené