Vína Frankovka

Nechte se omámit rubínovou barvou červeného vína Frankovka. Užijte si plnou a přesto jemnou chuť, která se hodí jenom tak nebo pro speciální příležitosti. Vybírejte kvalitní vína od špičkových českých vinařů, jako jsou Cibulka, ZD Němčičky nebo Marcinčák. S námi máte jistotu, že si Frankovku naprosto vychutnáte.


KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Původ červeného vína odrůdy Frankovka

Zdálo by se, že podle názvu červeného vína Frankovka je původ jasný. Ale kdepak, víno téhle odrůdy pravděpodobně nepochází z Francie. Jak už to u původu vína bývá, podobně jako u Cabernet Sauvignon nebo u Zweigeltrebe, také u Frankovky nevíme, kde se přesně vzala. Znalci se domnívají, že původ tohoto červeného vína je rakouský nebo německý. Někteří dokonce odhadují, že Frankovka pochází z Francie nebo Slovinksa. 

Ovšem podle nejnovějších výzkumů by mohla Frankovka vycházet z odrůdy Blaue Zimmettraube, která vznikla ve Štýrsku. Frankovku lze každopádně vypátrat od 18. století. Tohle červené víno se na našem území ukázalo už v 19. století. Oficiálně však byla Frankovka zapsaná do Státní odrůdové knihy v roce 1941. 

Kvalitní Frankovka na českém území

Na našem území jsme s kvalitními víny malinko pozadu. Odrůdy jako například Merlot nebo naše Frakovka si však velmi rychle vydobyly pevné místo na českých a moravských vinicích. Tedy přesněji řečeno, kvalitní české víno Frankovka pochází výhradně z moravských vinic. Frankovku byste našli především v oblastech Slovácka, Bzenec, Strážnice a Podluží. Frankova je dokonce druhou nejrozšířenější odrůdou na Moravě. Díky tomu si můžete vybrat od řady skvělých vinařství, jako je například ZD Němčičky.

Kvalitní Frankovku si vychutnáte v klasické podobě, ale špičkový vinaři vám ji nabídnou také jako přívlastkové víno, pozdní sběr nebo rosé. 

Charakteristika červeného vína Frankovka z Česka

Když se podíváte na kvalitní Frankovku ve sklence, zaujme vás výrazně sytá a intenzivní barva, která má rubínový odstín. Frankovka vyniká ovocitou vůní s náznaky švestek, třešní a lesního ovoce. Chuť Frankovky je plná a bohatá, přesto příjemně jemná. Kvalitní Frankovka se hodí také k archivaci. 

Jak si vychutnat Frankovku

Víte, jaká je výhoda českých vín Frankovka? Že si je užijete téměř při každé příležitosti. Frankovku si totiž stejně dobře vychutnáte jenom tak večer nebo při slavnostní příležitosti ve dvou. Frankovka je výtečná k pečenému masu, drůbeži nebo zvěřině. Česká Frankovka se ale hodí také k italským jídlům jako jsou těstoviny nebo pizza.