Vína Hibernal

Užijte si zajímavá bílá vína odrůdy Hibernal, která byla vyšlechtěna v Německu. Vína Hibernal mají pronikavou vůni po ovoci, jako je třeba broskev, ananas nebo citrusy. Plná a kořenitá chuť je plná náznaků ovoce a je typická vysokým obsahem kyselin. Pěstování odrůd Hibernal je u nás na vzestupu, především zásluhou Mělnicka. Vyzkoušejte kvalitní vína Hibernal od vinařství jako jsou ZD Němčičky, Vinařství Jakub Šamšula Čejkovice a další. Na zdraví.


KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Historie pěstování vína odrůdy Hibernal

Odrůda bílého vína Hibernal patří mezi novější. Hibernal vzniklo v Německu křížením odrůd Seibel 7053 a Ryzlink rýnský klon 239 Gm. O šlechtění se postaral doktor Helmut Becker v roce 1944. Pro zajímavost, odrůda Seibel 7053 pochází z Francie, kde ale dříve nebylo možné tyto odrůdy vysazovat v komerčním množství. A odrůda Ryzlink rýnský je tradiční německou odrůdou. Kvalitní bílá vína Hibernal tak mají ušlechtilý původ. 

Vína Hibernal nejsou tak rozšířené odrůdy jako například Chardonnay nebo Rulandské šedé. Hibernal se intenzitou pěstování dá přirovnat například k zatím “exotické” odrůdě Solaris, která se u nás pěstuje jen na několika málo vinicích. Odrůda bílého vína Hibernal byla Státní odrůdové knihy ČR zapsána teprve v roce 2004. Obliba vína Hibernal stoupá, pěstuje se zejména v podoblasti Mělnicko. 

Charakteristika Hibernalu

Bílé víno Hibernal má zelenožlutou barvu. Ve vůni odrůdy najdete řadu zajímavých tónů, jako je například broskev, angrešt, ananas, hruška nebo koření. Chuť Hibernalu je obvykle plná a velmi intenzivní. Pokud ochutnáte mladší ročníky Hibernalu, můžete se těšit na vyšší obsah kyselinky. 

Vína Hibernal jsou lahodná ihned po stočení, ale hodí se také k archivaci. Zároveň se setkáte s variantami pozdního sběru nebo přívlastkových vín. Odrůda Hibernal je parádní k mořským plodům nebo rybám. Když si k vínu přikousnete kousek sýra nebo si dáte zeleninový salát, chybu neuděláte. 

Vyberte si z naší nabídky kvalitních vín Hibernal a užijte si své bílé potěšení.