Mirka Kverková - Whisky Lady

Moje cesta k whisky byla dlouhá a klikatá. Začala ve skotském městě Campbeltown, které bylo dříve se svými 30 palírnami „světovou metropolí whisky“ a kde jsem rok a půl žila. Po návratu do Čech jsem začala pracovat ve firmě Fous Spirits, která whisky dováží a prodává. Ale pořád to nebyl ten moment, kdy bych pro ušlechtilý destilát zahořela.

Jak jsem ale pomalu pronikala do tajemství výroby a ochutnávala další vzorky, měla jsem k whisky blíž a blíž, až to najednou byla láska. Od té doby jsem navštívila celou řadu skotských destilerií a ve slavné palírně Bruichladdich na ostrově Islay dokonce absolvovala jejich slavnou whisky akademii.

V oboru se pohybuji už 15 let a svou práci považuji za svého koníčka. Ale neusínám na vavřínech, ve světě whisky je pořád co objevovat a tak se neustále vzdělávám a moc ráda se o své znalosti dělím i s ostatními. Založila jsem třeba první český Ladies whisky club, který dává milovnicím whisky unikátní příležitost potkat další ženy se stejnou vášní. Vítáme zkušené odbornice, ale také ty, které whisky ještě neochutnaly a chtějí rozšířit své obzory.

Představujeme české značky: Rozhovor ze Svachovky o jejich jihočeské whisky [Video rozhovor]
Představujeme české značky: Rozhovor ze Svachovky o jejich jihočeské whisky [Video rozhovor] 13.12.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Druhé interview ze Svachovky v sérii rozhovorů z malých českých destilerií. Řeč bude o vyladěné whisky Svach’s Old Well i o whiskových specialitách a novinkách.

Rozhovory s českými značkami: S TŌSH Distillery nejen o české whisky [Video rozhovor]
Rozhovory s českými značkami: S TŌSH Distillery nejen o české whisky [Video rozhovor] 6.10.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Česká whisky jede​.​ V Těšeticích u Olomouce vznikají parádní dobroty z lokálního sladu. A nejen ty. Omrkněte rozhovor s Jurou Omelkou z TŌSH Distillery.

Den Whiskey Sour se slaví 25. srpna
Den Whiskey Sour se slaví 25. srpna 25.8.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Koktejl Whiskey Sour je legenda. 25. srpna slaví dokonce v USA svůj národní den a my se k oslavám rádi přidáváme. Přečtěte si o jeho historii, připravte si ho podle ověřeného receptu v článku a připijte si. Na Whiskey Sour Day!

Jaký byl Ardbeg Day 2021?
Jaký byl Ardbeg Day 2021? 14.6.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Přečtěte si, jak probíhaly letošní oslavy Ardbeg Day. Naše Whisky Lady Mirka Kverková pro vás sepsala krátký report, který voní kouřem stejně jako parádní Islay whisky.

World Whisky Day – Světový den whisky
World Whisky Day – Světový den whisky 13.5.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Jak a kdy vznikl World Whisky Day? A jak se Světový den whisky bude slavit v letošním roce? To vám ve svém článku prozradí naše Whisky Lady, Mirka Kverková.

On-line degustace whisky jsou hitem letošního roku
On-line degustace whisky jsou hitem letošního roku 7.5.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

Pandemie přesunula whiskovou komunitu do on-linu. Přes internet se degustuje i diskutuje. A letos se chystají i on-line whisky festivaly. Čtěte víc v novém článku Whisky lady Mirky Kverkové.

Mezinárodní den whisk(e)y a Michael Jackson
Mezinárodní den whisk(e)y a Michael Jackson 26.3.2021 | Mirka Kverková - Whisky Lady

27. března slavíme mezinárodní den whisk(e)y nejen na počest obilného destilátu, ale také whiskového guru Michaela Jacksona. Více se dozvíte v novém článku Whisky Lady, Mirky Kverkové.