Rumy z Panenských ostrovů

Objevte výtečné rumy z tropických Panenských ostrovů, které jsou součástí Karibiku. Tady se vyrábí vysoce kvalitní rumy, s nimiž si vychutnáte místní atmosférou spoutanou do lahví. Vyzkoušejte nejlepší panenské rumy, mezi které patří například značky A.H. Riise nebo Pusser´s. Prozkoumejte nové vůně a chutě.


KAMENNÁ PRODEJNA
V PRAZE
97 % ZBOŽÍ SKLADEM
A IHNED K ODESLÁNÍ
EXPRESS DODÁNÍ
PO PRAZE DO 90 MINUT
DOPRAVA ZDARMA PŘI
NÁKUPU NAD 5 000 Kč

Jak to přesně je s rumy z Panenských ostrovů

S karibskými rumy z Panenských ostrovů to není úplně jednoduché. Existují totiž rovnou troje Panenské ostrovy. Britské Panenské ostrovy, Americké Panenské ostrovy a Panenské ostrovy spadající pod Kostariku. Tohle rozdělení vás ale vůbec nemusí trápit. Ve všech státech najdete dobré rumy z cukrové třtiny nebo melasy. Příkladem jsou rumy z Kostariky, rumy z Hondurasu nebo rumy z Aruby

Mezi nejznámější panenské a top rumy se ale řadí především značky A.H. Riise Amerických Panenských ostrovů nebo Pusser´s z Britských Panenských ostrovů. Za zmínku stojí také prémiové hnědé rumy Papa´s Pilar

Zajímavost: Značka A.H. Riise je sice dánská, ale Dánové v roce 1917 prodali ostrovy Američanům, ale dobrý karibský rum si nechali. 

Historie výroby rumu na Panenských ostrovech

Mezi nejzajímavější Panenské ostrovy patří ostrov Sv. Tomáše, ostrov Sv. Jana a ostrov Sv. Kříže. Od nepaměti byly tyhle ostrovy v centru všeho dění, především při cestách pirátů. A piráti, to už je hodně malý kousek k rumům. Mimo to se o Panenské ostrovy zajímaly světové velmoci jako Dánsko, Francie nebo třeba Španělsko. Například Dáni se na ostrovech usadili už v roce 1672. 

Na Panenských ostrovech se dlouhá století obchodovalo s otroky, kteří pracovali na plantážích cukrové třtiny, potažmo na výrobě rumu. když bylo v roce 1848 zakázáno otroctví, ekonomika Panenských ostrovů upadala a s tím také produkce dobrého rumu. 

Přes všechny nesnáze se výroba kvalitních karibských rumů na Panenských ostrovech vyšplhala opět na vrchol. A to právě prémiovým značkám, jako je A.H. Riise

Nejlepší rumy z Panenských ostrovů

Značek karibských rumů z Panenských ostrovů je málo. To ovšem neubírá na jejich kvalitě. Rumy A.H. Riise jsou to nejlepší, co ostrovy můžou nabídnout. Tahle značka umí vytvořit rumové poklady, které stojí za to. Další značky mají také co nabídnout, a to především značka Papa's Pilar se svými vyzrálými melasovými edicemi.