Nejlepší drinky z bílého rumu

12. 8. 2015

Bílý rum patří k nejoblíbenějšímu alkoholu, který se hojně používá pro přípravu nejrůznějších osvěžujících koktejlů. Na internetu je možné dohledat obrovské množství receptů na drinky z bílého rumu, těmi nejznámějšími jsou kupříkladu Mojito či Cuba libre. Dnes vám představíme další míchané nápoje, které si z bílého rumu můžete namíchat sami a potěšit pak vaším výtvorem svou rodinu či přátele.

Yellow Bird

K namíchání tohoto drinku z bílého rumu budete potřebovat následující ingredience:

Nalijte všechny ingredience do šejkru s ledem a důkladně protřepte. Následně sceďte do koktejlové sklenice, ozdobte koktejlovou třešní nebo plátkem citronu či pomeranče a servírujte.

Between the Sheets

K namíchání tohoto drinku si připravte následující ingredience:

Nalijte všechny ingredience do šejkru s ledem a důkladně protřepte. Následně sceďte do koktejlové sklenky a servírujte.

Strawberry Mojito

Tento drink z bílého rumu je skutečně delikátní a oproti klasickému Mojitu je i sladší. K namíchání tohoto chuťového zázraku si připravte následující ingredience:

  • 4 cl bílého rumu
  • 1 limetku či 3cl limetkového sirupu
  • 2 lžičky třtinového cukru
  • 3-6 větviček máty
  • 3 ks čerstvých jahod
  • Sodovku
  • Led

Do vysoké sklenice vložte mátu, cukr, limetku a nakrájené jahody. Všechny ingredience rozmačkejte tloučkem, zalijte trochou sodovky, přidejte led, následně zalijte rumem a dolijte zbytkem sodovky. Dozdobte lístky máty a jahodou a servírujte s brčkem.

Mai-Tai

K namíchání tohoto drinku si připravte:

Vložte všechny ingredience do šejkru a důkladně protřepte. Přelijte do vysoké sklenice, ozdobte kouskem ananasu, mátou a limetkovou kůrou a servírujte s brčkem.

Více o tomhle koktejlu najdete ve specializovaném článku

Coco Loco

K namíchání tohoto osvěžujícího koktejlu budete potřebovat:

Všechny ingredience dejte do z poloviny naplněného šejkru ledem. Následně pečlivě protřepte a sceďte do vysoké sklenice, v níž je připravený led. Ozdobte kouskem ananasu a servírujte.

Hemingway Special

Připravte si tyto ingredience:

Příprava je naprosto jednoduchá. Všechny ingredience vložte do šejkru s ledem, dobře protřepte, sceďte do koktejlové sklenice a servírujte.

Acapulco

Příprava tohoto drinku z bílého rumu je skutečně velmi jednoduchá. Do vysoké sklenice vložte několik kostek ledu, postupně přilijte všechny ingredience, lehce promíchejte a servírujte.