Champagne André Clouet

24. 1. 2018 | Marcel Láznička

Toto malé rodinné vinařství sídlí v městečku Bouzy, kde se pracuje zejména s odrůdou Pinot noir. Rodina vlastní 8 hektarů vinic v Bouzy a Ambonnay, které patří k označením Grand Cru. Tedy jsou to vinice s nejlepšími hrozny a možností tento údaj uvádět i na etiketě. Etikety tohoto excelentního Champagne domu nakreslil zakladatel vinařství a zároveň malíř Ludvíka XV. Jeho kresby se používají dodnes.

Vína jsou plná, elegantní s noblesním perlením, s jedinečným charakterem vinic a umu vinaře Jean-Francois.

André Clouet vyrábí bílé, růžové, neročníkové, ročníkové a Prestige Champagne, přirovnávané kvalitou k Champagne Cristal z věhlasného domu Louis Roederer.

Zde si kupujete pravou ruční práci. Většina úkonů ve vinici a ve vinařství se prování ručně. Například sběr hroznů, setřásání kalů anebo degorsage (odstřelení kalů) Prestige cuvée.

Základní cuvée Grand Reserve brut zrálo 6 let ve sklepě vinařství. Jiná neročníková Champagne zrají 15 měsíců. Ve víně je hlavně cítit ten čas navíc, který byl vínu dopřán. 90 bodů u neročníkového Champagne mluví za vše.

Další vína v limitované edici z let 2009, 2008, 2006, 2004, 2002 jsou jedinečně poskládané z top ročníků, které vypráví historickou stopu charakteru každého z nich.

Rok 2002 byl stejně dokonalý jako mystický ročník 1996. Rok 2009 velice přál právě modrým odrůdám a 2006 byl teplý a expresivní rok.

Tato edice nadchne jak milovníky Champagne, zejména vyznavače plnějších stylů, tak i začátečníky, kteří díky jednomu boxu pochopí mnoho ze světa Champagne a budou ji milovat víc než kdy předtím.

Vyzkoušejte dobroty z článku

 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem