Tom Collins drink

6. 6. 2016

„Znáš Toma Collinse? Neznáš? Tak to bys možná měl, sedí v hospodě několik bloků odsud a vypráví o tobě nelichotivé věci!“ - takhle nějak zněl vtípek, která se šířil ulicemi New Yorku roku 1874. Pokud vám ho někdo řekl, nejspíš jste začali po Tomovi Collinsovi pátrat a možná jste do zmíněné hospody běželi, abyste si to s ním vyřídili. Když jste tam ale přišli, žádný pan Collins tam nebyl a ani být nemohl, byla to vymyšlená postava, to se jen někdo pobavil na váš účet :)

Jméno Tom Collins kolovalo v ulicích, objevilo se i v novinách, byl to takový prapůvodní hoax, než se ho chopil zručný barman a zvěčnil ho v osvěžujícím drinku, který zajistil tomuto vtípku opravdovou nesmrtelnost.

Koktejl Tom Collins je hodně podobný nápoji Gin Fizz, jedná se také o kombinaci ginu, citronové šťávy a a cukru se sodou. Tom Collins obsahuje obvykle více šťávy z citronu, takže jde spíše o gin s citronádou než se sodou. Gin Fizz je míchán z ginu, která je spíše hořký, zatímco Tom Collins je vyhledávány pro svoji sladší chuť.

Budete potřebovat:

  • 4,5 cl ginu
  • 3 cl čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • 1,5 cl cukrového sirupu
  • 6 cl sodovky
  • kostky ledu

Nápoj se připravuje ve vysoké válcovité sklenici, které se dokonce říká „Collins glass“, do ní nalijete gin a vložíte kostky ledu, přidáte citronovou šťávu a sirup, vše dolijete sodovkou, zdobíte plátkem citronu a třešničkou.