Superprémiový 30 letý Zafra rum od léta i u nás

8. 4. 2016

V týdnu nás navštívil majitel značky rumů Zafra, Gardner Blandon, aby nám představil novinku, která u nás půjde do prodeje v průběhu léta. Je to 30 letý rum Zafra, který tak doplní nynější 21 letou variantu.

Zafra je značka superprémiových stařených rumů. Slovo „zafra“ znamená sklizeň cukrové třtiny a běžně se používá ve španělsky mluvících zemích. Zafra rumy obsazují přední příčky co se týče kvality, protože k jejich výrobě jsou použity ty nejkvalitnější a autentické suroviny.

Staření 30 letého rumu probíhá ve 220 litrových sudech z amerického dubu, ve kterých předtím odpočíval bourbon. To je optimální vstupní médium pro staření tak kvalitního nápoje.

Zafra 30 yo charakteristika

Tento dobře vyzrálý třicetiletý rum má sytě mahagonovou barvu, vůni vanilky a sušeného ovoce s bohatým dubovým buketem. Rum se uvede intenzivní, ale jemnou chutí. Náznaky dubu ustupují a dávají prostor skvěle vyvážené sladké a kořeněné chuti. Závěr je velkolepý a intenzivní, ústa znovu zaplavují výjimečné dubové tóny.

Design lahve je mužný, elegantní a tradiční. Zafra rum promlouvá ke svým zákazníkům: „Přicházím z místa, kde si lidé opravdu užívají života, ale já zůstávám vážný. Odhoďte deštníčky a jiné ozdoby a vychutnejte si mě jen s kostkou ledu.“

Vyzkoušejte dobroty z článku

 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem