Lichtenštejnská princezna uvedla vína z rodinného vinařství

22. 6. 2016

Nedávno jsme v jedné z novinek avizovali, že na trh uvedeme vína z Lichtenštejnském knížectví. Ten čas právě nadešel a my máme obrovskou radost, že vám můžeme tato vína konečně představit. Vína přijela do Čech uvést princezna Marie von und zu Liechtenstein, která od roku 2013 asistuje ve vinařství v oddělení marketingu a distibuce a v roce 2014 se kvalifikovala jako profesionální sommelierka.

Její cesta k rodinnému vinařství nevedla přímo, dříve se věnovala módě (konkrétně marketingu pro známé módní značky) a až později se rozhodla zapojit se do chodu rodinného vinařství. Dnes je hlavní tváří značky, proto ji přijela představit, ale není to jen propagace, která ji spojuje s naší zemí, jelikož bylo Československo dříve součástí Rakouska Uherska, některé vinice se nacházely také na území Moravy, zámek Valtice byl v minulosti dokonce sídlem rodu Lichtenštejnů.

Více o životě princezny Marie von und zu Liechtenstein si můžete přečíst v rozhovoru s ní.

Z nabídky vinařství jsme pro vás vybrali několik tichých červených a bílých vín, dvě vína šumivá. Jedno z bílých vín získalo dokonce stříbrnou medaili na mezinárodní soutěži AWC Vienna 2015, bylo to rezervní víno odrůdy Grüner Veltliner, které máme také v nabídce. Vinařství Hofkellerei des Fürsten von Liechtenstein si vybírá distributory v jednotlivých zemích velmi pečlivě, proto je nám ctí, že právě díky nám si mohou zákazníci rozšířit domácí vinotéky o toto exkluzivní víno.

Rod Lichtenštejnů vlastní vinice nejen v Lichtenštejnsku, ale také v Dolním Rakousku, kde je nejpěstovanější již zmíněná odrůda Grüner Veltliner. Vína knížecího vinařství patří dnes objektivně k tomu nejlepšímu, co lze v Rakousku ochutnat, jde o vína čistá, odrážející místo svého vzniku a osobní přístup hlavního enologa pana Josefa Weinmeyera. Pokud hledáte kvalitu a dobrý původ, jsou tohle ta pravá vína pro vás.