Vína z knížecího vinařství v Lichtenštejnsku

16. 5. 2016

Navštívil nás Constantin Ferdinand Maria, Prinz von und zu Liechtenstein. Jak už dlouhé jméno napovídá, pan Constantin je členem knížecí rodiny, a to v Lichtenštejnsku (Lichtenštejnském knížectví).

A co nám přišel představit? Vína z jejich exkluzivního 600 let starého vinařství. Historické zdroje dokládají, že toto vinařství existovalo již na konci 14. století. Najdeme zmínku o výnosu z „vinného zákona“ a také o vybírání desátků. Až do roku 1945 bylo vinařství knížat z Lichtenštejnska, a to pozor, soustředěno v oblasti Valtic (Feldsberg) u nás v České republice. Po roce 1945 tvořily vinice v Herrnbaumgarten a Hausbrunn ve Weinviertelu základ pro rekonstrukci knížecího vinařství. V roce 2011 proběhla ve vinařství velkorysá modernizace, došlo ke spojení moderního přístupu a stoletých tradic v dokonalou harmonii.

Rod Lichtenštejnů patří k nejstarším evropským šlechtickým rodům, jejich vína jsou opravdovým skvostem. My máme tu čest tato vína od června zařadit do své nabídky, takže se budete moci přesvědčit o jejich kvalitě i vy. Máte se na co těšit!

Kníže Constantin von und zu Liechtenstein (na snímku vlevo) spolu s partnerem společnosti Alkohol.cz Radovanem Blažkem