Alkoholické hry

21. 8. 2015

Je před námi víkend, který bývá ve znamení nejrůznějších večírků či posezení s přáteli, jejichž součástí bývá samozřejmě alkohol. Co takhle si zpestřit víkendovou zábavu nějakými alkoholickými hrami? Abyste si mohli alkoholické hry zahrát, je k tomu zapotřebí minimálně dvou hráčů, což zpravidla nebývá problém. Pakliže vás tedy čeká zábavný večer s přáteli, zpestřete si jej některou z těchto alkoholických her!

Macháček

Macháček je legendární hrou, kterou si nespočetněkrát zahrál snad každý z nás. Pakliže umíte blafovat a zalhat pohotově bez mrknutí oka, pak budete patřit k favoritům této hry. Jedná se o hru s dvěma kostkami pro dva a více hráčů, nezáleží však na číslech, která padnou, ale na tom, jak dokážete o svém hodu přesvědčit své protihráče.

Cílem této alkoholické hry je hodit více, než hodil hráč před vámi. Kromě kostek si připravte ještě podložku a kalíšek – principem je, aby hozený počet nikdo kromě vás neviděl. Můžete tedy lhát nebo povědět pravdu, to už záleží pouze na vás. Musíte však být připraveni na to, že v případě, že následující hráč pojme nějaké podezření, může vás vyzvat k odkrytí kostek. Jestliže mluvíte pravdu, poraženým je osoba, která vás vyzvala k odkrytí kostek, jestli jste lhali, poraženým jste vy. Hrát se pak začne od začátku a začíná ten, kdo prohrál. Jak je to s pitím alkoholu? Samozřejmě pije ten, kdo prohrál.

Jak se počítají kostky?

Kombinace 5 + 2 = 52; 4 + 1 = 41

Kombinace dvou stejných čísel 3 + 3 = tři indiáni, 1 + 1 = jeden indián

Kombinace 2 + 1 = Macháček

Absolutním maximem je právě Macháček, což je hodnota, kterou nelze přehodit. Jestliže se vám podaří hodit Macháčka, je prohrávajícím hráč, který měl házet jako další v pořadí. Platí to ovšem pouze v případě, že také nehodí Macháčka.

Bolívie

Jedná se o tradiční a naprosto jednoduchou hru, minimální počet hráčů je 2, nejlepší spád má však tato hra v případě, že se u ní sejde 4 – 6 lidí.

Hráč položí krabičku sirek plochou stranou na hranu stolu a zespoda do ní cvrnká tak, aby krabička po cvrnknutí vyletěla do výšky, alespoň jednou se otočila o 360 stupňů a dopadla zpět na stůl. Hráč svým výkonem určuje, kolik toho bude pít protihráč po jeho levici.

  • Spadne-li stejná plocha strana krabičky od sirek – nepije nic
  • Padne-li opačná plochá strana krabičky – pije jeden lok
  • Padne-li dlouhá hrana krabičky – pije malého panáka
  • Padne-li krátká strana krabičky – pije velkého panáka
  • Shodí-li hráč při cvrnkání krabičku ze stolu – pije velkého panáka
  • Nedokáže-li ji cvrnknout tak, aby se krabička minimálně jednou otočila – pije malého panáka

Bum bum

Jedná se o velmi dynamickou hru, která má skutečně nelítostná pravidla a velmi rychlý spád. Vezměte si do ruky lahev, posaďte se do kruhu a následně jeden po druhém říkejte čísla od 1 do chvíle, kdy to někdo pokazí. Komu se to stane, ten pije, pokud však v průběhu počítání narazíte na číslo, ve kterém je obsažena trojka nebo číslo, které je dělitelné třemi nebo číslo, které je dělitelné třemi a je v něm současně obsažena trojka, musíte říct slovo „BUM“. V případě trojky musíte hlásit „BUM BUM“.

Jak to tedy vypadá v reálu? Jedna, dva, BUM BUM, čtyři, pět, BUM, sedm, osm, BUM atd. Kdo to pokazí, musí se napít alkoholu. Na číslo 3 musíte hlásit BUM BUM, jelikož je dělitelné třemi a trojka je v něm obsažena – číslo 33 pak musíte hlásit BUM BUM BUM.

Zahrajte si s přáteli některou z těchto her, u kterých se zaručeně pobavíte. Součástí těchto her by měl být však vždy kvalitní alkohol, nezapomínejte však na pravidelný pitný režim, abyste eliminovali hrozbu silné kocoviny. Který alkohol bychom vám mohli doporučit? Pokud jste milovníky vodky, doporučujeme vám například vodku Tovaritch či Finlandia. Jestliže byste si chtěli zahrát některou z výše uvedených her a popíjet při nich tequilu, doporučujeme vám Los Arango Reposado či Herradura blanco. Kompletní nabídku alkoholu naleznete na stránkách Alkohol.cz.