Alkoholické a chlastací hry na party

1. 7. 2021

Tipy na alkoholické hry

Víkendy, prázdniny, teambuildingy, grilovačky. Všude tam, kde se vyskytne parta přátel a pár láhví dobrého pití, je prostor i na hraní. Protože kdo si hraje, nezlobí. Alespoň se to říká. V případě nejrůznějších ehm… chlastacích her… totiž zábavných her pro dospělé to vždycky neplatí. 

Nudíte se? Medvídka mývala nechte doma a pojďte si hrát. Přinášíme vám tipy na ověřené alkoholové hry pro dva a více hráčů. Narozdíl od alkoholových stolních her a alkoholových karetních her vám stačí minimální výbava. Láhev, krabička sirek, dvě kostky, kalíšek a podložka.

Macháček

Macháček je legenda mezi společenskými chlastacími hrami. Jedná se o hru s dvěma kostkami pro dva a více hráčů a prověří zejména vaši schopnost blafovat a zalhat pohotově bez mrknutí oka. Nezáleží totiž na číslech, která vám na kostkách padnou, ale na tom, jak dokážete o svém hodu přesvědčit protihráče. Kromě kostek si tedy připravte ještě podložku a kalíšek – principem je, aby hozený počet nikdo kromě vás neviděl. 

Cílem picí hry Macháček je hodit víc, než hráč před vámi. Jestli budete lhát nebo mluvit pravdu, záleží pouze na vás. 

Jak se hraje Macháček? 

Hodíte kostky, výsledek skryjete a následujícímu hráči ho pouze oznámíte. V případě, že další hráč pojme podezření, může vás vyzvat k odkrytí kostek. Jestliže mluvíte pravdu, dostáváte bod vy a soupeř se musí napít. Pokud vás přistihli při lhaní, dostává bod hráč, který vás odhalil a pijete vy. Může začít další kolo. Hrát se začíná od toho, kdo prohrál. 

Jak se počítají kostky u Macháčka?

  • Kombinace 5 + 2 = 52; 4 + 1 = 41
  • Kombinace dvou stejných čísel 3 + 3 = tři indiáni, 1 + 1 = jeden indián
  • Kombinace 2 + 1 = Macháček

Absolutním maximem je Macháček, tedy 66. To je hodnota, kterou nelze přehodit. Pokud se vám podaří hodit Macháčka, prohrává hráč, který měl házet jako další v pořadí. Ovšem pouze v případě, že také nehodí Macháčka.

Alkoholické hry - Macháček

Bolívie

Jedná se o tradiční a naprosto jednoduchou hru k alkoholu. Minimální počet hráčů je 2, ale nejlépe si ji užijete jako chlastací hru pro 4 – 6 lidí.

Jak se hraje Bolívie

První hráč položí krabičku sirek plochou stranou na hranu stolu a zespodu do ní cvrnkne tak, aby krabička vyletěla do výšky, alespoň jednou se otočila o 360 stupňů a dopadla zpět na stůl. Hráč svým výkonem určuje, kolik toho bude pít protihráč po jeho levici.

  • Spadne-li stejná plocha strana krabičky od sirek – nepije nic
  • Padne-li opačná plochá strana krabičky – pije jeden lok
  • Padne-li dlouhá hrana krabičky – pije malého panáka
  • Padne-li krátká strana krabičky – pije velkého panáka
  • Shodí-li hráč při cvrnkání krabičku ze stolu – pije velkého panáka
  • Nedokáže-li ji cvrnknout tak, aby se krabička minimálně jednou otočila – pije malého panáka

Tipy na alkoholické hry

Bum bum

Jedná se o velmi dynamickou opileckou hru, která má skutečně nelítostná pravidla a rychlý spád. Vezměte do ruky lahev, posaďte se do kruhu a následně jeden po druhém říkejte čísla od 1 až do chvíle, kdy to někdo pokazí. Komu se to stane, ten pije.

Takhle to vypadá jednoduše. Ovšem pokud v průběhu počítání narazíte na číslo, ve kterém je obsažená trojka, číslo dělitelné třemi nebo číslo, které je dělitelné třemi a je v něm současně obsažená trojka, musíte říct „BUM“. V případě trojky musíte hlásit „BUM BUM“.

Jak se hraje Bum bum

V rychlém sledu počítáte: Jedna, dva, BUM BUM, čtyři, pět, BUM, sedm, osm, BUM atd. Kdo to pokazí, musí se napít alkoholu. Na číslo 3 musíte hlásit BUM BUM, jelikož je dělitelné třemi a trojka je v něm obsažena – číslo 33 pak musíte hlásit BUM BUM BUM.

Zahrajte si s přáteli některou z těchto her, u kterých se zaručeně pobavíte. Součástí párty her by měl být vždy kvalitní alkohol, aby nebolely víc, než je nutné. Při hraní také nezapomínejte doplňovat vodu, abyste eliminovali hrozbu silné kocoviny.

Vyberte si ze skvělých rumů, whisek, vodek, tequily nebo třeba levného alkoholu v akci. Kompletní nabídku najdete na Alkohol.cz.