Koktejly z whisky

16. 9. 2015

Whisky patří k nejpopulárnějšímu alkoholu, který si každý milovník tohoto zlatavého moku vychutnává při pokojové teplotě. Najdou se však i tací, kteří si whisky nejlépe vychutnají s ledem, popřípadě jako součást nejrůznějších koktejlů. V dnešním článku vám představíme koktejly z whisky, které si hravě namícháte sami. Zároveň vám ukážeme, jak jednotlivé koktejly z whisky namíchat, díky čemuž se snadno stanete hvězdou jakékoliv party.

Nevíte, jakou whisky do koktejlu použít? Zapomeňte na zažitý omyl, že do míchaných nápojů stačí levné nekvalitní destiláty. Pokud si chcete vychutnat dobrý drink, potřebujete dobrý základ. Směle proto sáhněte po našich tipech na nejlepší whisky, nebo míchejte ze svích oblíbených lahví.

Koktejly z whisky

Whiskey Sour

Ingredience:

Do šejkru s ledem nalijte všechny ingredience a dobře protřepte. Následně sceďte do koktejlové sklenice, ozdobte plátkem pomeranče, třešničkou a servírujte.

Harry Collins

Ingredience:

Do vysoké sklenice vložte led a postupně nalijte všechny ingredience. Následně lehounce promíchejte, ozdobte třešničkou, limetkou a servírujte s brčkem.

Blood and Sand

Ingredience:

Do šejkru s ledem nalijte všechny ingredience a protřepte. Následně sceďte do vychlazené koktejlové sklenice a můžete servírovat.

French 95

Ingredience:

  • 2,5 cl whisky
  • 2 cl cukrového sirupu
  • 1,5 cl citronové šťávy
  • 3 cl pomerančové šťávy
  • Šampaňské na dolití

Do šejkru vložte led, nalijte všechny ingredience vyjma šampaňského. Pečlivě protřepte, sceďte do sklenky na šampaňské, dolijte šampaňské, ozdobte spirálkou pomerančové kůry a servírujte.

Rusty Nail

Ingredience:

  • 4,5 cl whisky
  • 2,5 cl medového likéru

Do Lowball sklenice vložte led a nalijete všechny ingredience. Následně zamíchejte, dozdobte spirálkou z citronové kůry a podávejte.