Hafan za časů korony – To dáte, lidi!

16. 3. 2020

Váš Artur je zpět! My psi jsme oficiálně v cajku, ta mrcha virová na nás neleze. Ale prosim vás, vy si dávejte bacha. Protože kdo by nás pak venčil, žejo. 

A poněvadž jsem ten inflúencr, připravil jsem pro vás fotonávod, jak se v době koronavirové pandemie chránit. Tak jedem!

Pět psích pojistek při pandemii


1. Žádný smečky

Chápu, ne každý se může zavřít doma a nelézt ven. Ale když už vylezete, prosim vás, vylézejte sami a nikde se nesrocujte. Na procházku s chlupatými kolegy vyrazte do lesa nebo někam bokem. Do obchodu jen v nejnutnějších případech a rychle. A žádný vzájemný očuchávání, jasný?

2. Kryjte si čumák

Jako fakt. Respirátor je samozřejmě nejlepší, ale to je teď tak trochu nedostatkový zboží. Cokoliv je lepší, než nic. Takže si spíchněte třeba bavlněnou roušku, nebo aspoň uvažte šátek na banditu. Tohle řešení má jedno velký plus – i zakrslá čivava v tom vypadá drsně. 

3. Myjte si packy

Pořád, ne jen po tom, co jste se vyvenčili. Aspoň 20 vteřin, teplou vodou a mýdlem. Hezky důkladně, úplně všude. Zkrátka se myjte, jako byste právě zahrabali kost do kompostu. Ne že bych s tím teda měl zkušenosti. Vůbec, ani trochu.

4. Desinfikujte

A ne jen zevnitř, víme? Alkohol a antibakteriální gely jsou kámoši. Když přijdete z procházky, když si potřebujete sahat na čumák, když… No prostě kdykoli nemáte na packách rukavice a máte pocit, že by to chtělo. À propes, otírat kliky desinfekcí taky není úplně od věci. 

Nemáte desinfekci? Zkuste si ji vyrobit doma.

No a ten recept je kdyžtak i tady:

Na cca 0,5 litru dezinfekce potřebujete:

  • 475 ml 80% lihu
  • 20 ml peroxidu vodíku v 3% koncentraci
  • 8 ml glycerolu

V půllitrové láhvi smíchejte všechny suroviny, zavřete a jemně protřepte, aby se vše spojilo. Výsledná směs je poměrně tekutá, ale plně funkční.

Hotovo!

5. Necvokněte se

Čtěte ideálně i něco jiného, než on-line zpravodajství o koronaviru. Něco nového se naučte nebo se přidejte k borcům, co šijí roušky pro zdravotníky a seniory. Zaměstnejte hlavu i ruce. Přesaďte kytky, vyvenčete staré sousedce psa (!), pusťte si oblíbený film nebo si udělejte pár kliků. 

No a jako u všech nemocí, cpěte se vitamíny, co to dá. Držím vám tlapky. Bude to dobrý. Páníček si přestane tak pečlivě schovávat zásoby lahví a já si zase dám do čumáku, mňam.

Tě pac!

Artur