Dos Maderas

Dos Maderas produktyVychutnejte si vyvážené spojení dvou světů. V prémiových rumech Dos Maderas se snoubí vůně a chutě Karibiku se španělskou sherry tradicí. Každý rum nejdříve zraje v tropickém podnebí a následně se přesouvá do Jerezu, kde získává tóny typické pro rumy stařené v sudech po sherry.

Vlajkovou lodí značky je triple aged rum Dos Maderas 5+5 10y, který po pětiletém zrání v Karibiku odpočívá ve sklepích vinařství Williams & Humbert dalších 5 let ve dvou různých sudech po sherry. To se projevuje v parádní chuti. A taky na světových soutěžích. Například časopis Wine Enthusiast Magazine udělil rumu v roce 2020 94 bodů ze 100. A ani další stařené kousky jako Dos Maderas 5+3 8y nebo Dos Maderas Selección nezůstávají pozadu a sbírají cenné kovy. Užijte si výtečné rumy, které pro vás míchá master blenderka Paola Medina.Dos Maderas – stařené rumy z vinařství Williams & Humbert 

Vinařství Williams & Humbert bylo založeno v roce 1877 ve španělském Jerezu a jeho tradice pokračuje pod vedením rodiny Medinových. Značka se proslavila výrobou sherry, především díky Dry Sack Sherry a Gran Duque D’Alba. 

V roce 2000 se ale Medinovi rozhodli, že své umění zkusí uplatnit i jinde. Dali si za cíl vytvořit stařený třtinový rum, který bude stejně výtečný jako jejich sherry. Povedlo se? Na výbornou. Vždyť jejich rumy stařené v sudech po sherry Palo Cortado a Pedro Ximénez za dobu své existence posbíraly desítky prestižních ocenění. 

U zrodu stařených rumů Dos Maderas stojí kvalitní cukrová třtina

Třtina se pěstuje na Barbadosu a na Guyaně. Sklízí se v době, kdy je nejsladší, tedy mezi únorem a červnem. Fermentace probíhá 2 dny. Pak na řadu přichází destilace pod dohledem zkušených mistrů různými metodami, například kontinuálně nebo periodicky. Vždycky se ale dopracují k výsledku, která zaručuje kvalitní základ pro stařené rumy Dos Maderas. 

Po destilaci převezme práci tropické podnebí Barbadosu a Guyany a 220l dubové sudy po bourbonu. V nich se rumy Dos Maderas staří 5 let. Pětileté rumy z Barbadosu jsou lehké a rafinované, zatímco ty z Guyany jsou obecně těžší a plnější.

Staření rumů Dos Maderas ve sklepích Williams & Humbert

Když směs barbadoského a guyanského rumu v tropech dostatečně uzraje, přesouvá se na Starý kontinent, do španělského Jerezu. Tady ve sklepích vinařství Williams & Humbert se rumy Dos Maderas dočkají dalšího zrání pomocí tradičního španělského systému solera

Staření rumů Dos Maderas v sudech po sherry Palo Cortado

Všechny rumy Dos Maderas odpočívají v sudech po sherry Palo Cortado, které v nich leželo 20 let. Jen pro Dos Maderas 5+3 tady cesta končí. Sudy dodají rumu celistvý charakter, který hraje tóny sušeného ovoce a vlašských ořechů.

Staření rumů Dos Maderas v sudech po sherry Pedro Ximenez

Rumy Dos Maderas 5+5 10y, Selección a Luxus dále pokračují ve spanilé jízdě v sudech po Pedro Ximenez, kde sherry zrálo dlouhých 20 let. Tady získají jemnost a ovocné tóny rozinek, švestek a fíků. Sudy jsou staré více než 80 let a jde o poklad vinařství Williams & Humbert. 

Vyzkoušejte, jak chutnají rumy Dos Maderas v různých fázích staření. Tady je parádní Dos Maderas Tasting Set

Paola Medina – jedna z top vinařů Španělska

Ptáte se, proč jsou stařené rumy Dos Maderas tak úspěšné? Stojí za tím žena, master blenderka Paola Medina, kterou časopis Decanter Magazine za jednu z 10 nejvýznamnějších vinařů a vinařek Španělska. Právě Paola Medina se stará o to, že staření rumů Dos Maderas je tak promyšlené a výsledek výjimečný. 

Úspěchy stařených rumů Dos Maderas na prestižních soutěžích

Největším úspěchem značky Williams & Humbert je, že rumy Dos Maderas mají své fandy po celém světě. U srdce taky zahřeje, když vaše “dítko” získá nějakou prestižní cenu. A u rumů Dos Maderas byste je nespočítali na prstech jedné ruky. Uveďme například:

  • zlatá medaile na Rum Renaissance Festival Miami 2018 v kategorii Consumer Rum Jury

  • zlatá medaile na soutěži Epikuros 2016

  • ocenění časopisu Spirits Journal Magazine v roce 2010 jako 7. nejlepší rum na světě

Třtinové rumy Dos Maderas v koktejlech

Stařené rumy Dos Maderas jsou vynikající samotné. Jestli jste ale příznivci koktejlů z prémiového rumu, tak si Dos Maderas v drincích naprosto užijete. 

Tady jsou recepty na rumové koktejly z Dos Maderas.