Červená i bílá vína z jižní Itálie

Vína z jížní Itálie

Oblasti na jihu Itálie jsou kolébkou vinařského řemesla, kde se rodí nepřeberné množství vín té největší rozmanitosti. Právě díky tomu si mezi červenými a bílými víny z jižní Itálie svou lahev vybere každý, ať už preferujete lehká, svěží vína z provincie Abruzzo nebo zemitější, plnější vína typu Primitivo z oblasti Puglia

Můžete vybírat z kvalitních vín jak z produkce mladších, moderních vinařství jako je Tenuta Talamonti, tak od vinařů z Itálie dob dávno minulých, s hluboko zakořeněnou tradicí. Takové jsou třeba vinné sklepy rodiny Diega Planety. Vinařství Planeta nabízí vína z unikátního terroiru na úpatí Etny. Vinnou révu tu pěstují na sopečném podloží, které propůjčuje vínům nezaměnitelnou kouřovou mineralitu, jakou jinde nenajdete. 

I když se projevují rozdíly mezi jednotlivými italskými odrůdami vína, přesto jihoitalská vína něco spojuje – typická ovocnost, plnost a charakter, ve kterém se zúročují dlouhé roky práce a láskyplné péče místních vinařů. Vychutnejte si kvalitní víno z Itálie. Rosso, bianco, va bene.