Planeta

Toto sicilské vinařství bylo založeno roku 1995. Stojí ovšem na pevných základech dávné zemědělské tradice, která sahá až do 16. století. O dnešní věhlas vinařství se postaral především Diego Planeta, který byl průkopníkem a obroditelem vinařské tradice na Sicílii. Dnes PLANETA vlastní celkem 400 hektarů a 7 vinařství v pěti různých oblastech. Každé vinařství má svého předního vinaře a je zcela součástí jeho území.

V neposlední řadě se Planeta od svého vzniku přihlásila k protokolu SOStain, což je konečná záruka její pozornosti k životnímu prostředí a k zemi. Stačí navštívit kterékoli z vinařství, abyste pochopili, že životní prostředí, kultura a krajina jsou základními hodnotami společnosti

Vinařství Planeta se věnuje se nejen typickým místním odrůdám, jako jsou Nerello Mascalese, Carricante, Nero d'Avola, Nocera nebo Frappato ale také tradičním Evropským odrůdám jako jsou Chardonnay, Merlot, Cabernet a Shiraz. I tyto tradiční odrůdy si však v sobě nesou kousek sicilského charakteru, který je činí jedinečnými.