Bosco del Merlo

Vychutnejte si italská vína Bosco del Merlo, která byla oceněna na mnohých vinařských soutěžích. Vinařství Bosco del Merlo spojuje tradiční kulturu Benátska a využívání nejmodernějších technologií, jež respektují danou oblast. Vybírejte z vynikajících bílých, červených vína a prosecca. Užijte si pohodu slunné Itálie, kterou si snadno nalijete do sklenky.

Vinařství Bosco del Merlo je pýchou rodiny Paladin, která jej založila vroce 1977. Nachází se ve známém severoitalském regionu Veneto, přesněji v podoblasti Veneto Orientale nedaleko sousedního Friuli. Na místě dnešních vinic byly až do19. století husté, převážně, dubové lesy. Odtud pochází i dnešní název vinařství. V italštině slovo „bosco“ znamená „les“. Pěstování vinné révy příkladně svědčí celý místní terroir. Vyšší vlhkost, dostatek srážek, větry vanoucí od nedalekého jaderského moře umožňují hroznům skvěle vyzrát, aniž by byly náchylné k plísním. Blízké svahy Dolomit je navíc chránípřed mrazem.

Vinařství je čistě biologické. Nejedná se však o promyšlený marketingový tah uměle zvyšující prestiž producenta a ceny jeho vín, jak vposledních letech bývá neblahým zvykem, ale o přirozený přístup ke každodenním činnostem, respektující koloběh života. Důkazem jsou zdravé a silné rostliny, poskytující výjimečně kvalitní hrozny. Na výrobu vín Paladin dohlíží známý winemaker Franco Bernabei, který tvoří vína odrůdově zřetelná, ale současně osobitá a ušlechtilá. Vína z Bosco del Merlo jsou pravidelně hodnocena vysokými známkami u prestižních světových kritiků, získávají četné medaile v mnoha soutěžích po celém světě, jsou ozdobou vybraných restaurací nejen v Itálii, ale mnoha zemích světa, svým zákazníkům jsou etalonem kvality vín z této části Itálie.