Mělnické vinařství Kraus

Je těžké u nás najít významnější jméno spojené s vinařstvím, než Vilém Kraus. A aby se to nepletlo, jedná se hned o 3 generace Vilémů Krausů, kteří svůj život spojili s vinohradnictvím. 

V roce 1990 založil na Mělníce Doc. Ing. Vilém Kraus, CSc. vinařský podnik - Vinařský dům Bacchus, který se zaměřoval na produkci štěpovaných sazenic révy vinné a výrobu sudového vína.

Zájem rostl a tak se vinařství začalo rozšiřovat o další a další vinice. Vilém Kraus nejmladší odešel v roce 1994 studovat vinařství do Německa, studia ukončil v roce 2001 jako technik pro vinohradnictví a sklepní hospodářství. Poté co se vrátil ze studií, začal se věnovat vinohradnictví, dále rozšiřoval plochu vinic a utvářel odrůdovou skladbu. V roce 2004 jeho otec zemřel a Vilém Kraus přebral řízení celého podniku. Od té doby si získal své prestižní místo ve vinařském světě. Vína tvoří s láskou a dbá na to, aby v každé sklence vína byl patrný původ jedinečného terroir, který mělnicko nabízí.

„Harmonie, svoboda, vášeň a hrdost v každé kapce,“ hlásají mělničtí vinaři. A rozhodně nekážou vodu, svým mottem se bezvýhradně řídí. Objevte krásu jejich tichých vín tradičních i nových odrůd.