Tombacco

Vinařství Tombacco naleznete v samotném srdci severoitalského Benátska, neboli regionu Veneto. Místní statek byl původně ovocnářským sadem, kde Gionvanni Tombacco pěstoval broskve. Po roce 1919 se Giovanni rozhodl přeměnit firmu ve vinařství, ale cit pro výběr míst k pěstování ovoce s těmi nejlepšími vlastnostmi v rodině přetrvává dodnes. 

Dnes je vinařství v rukou již třetí generace rodiny, ale na vinice i samotnou výrobu vína stále dohlíží Giovanniho nejmladší syn, Giuliano. Osobně obchází vinice a věnuje se jim s téměř mateřskou láskou. Jeho filosofií je jednoduchost a opravdovost. 

Díky rozmanitým umístěním svých vinic dokáže toto vinařství nabídnout širokou paletu vín. Vinice Trebaseleghe leží na bahnité půdě bohaté na naplaveniny a ve vlhkém klimatu; takové prostředí dává vzniknout oblým vínům s nízkou kyselostí. Vinice Paese se naopak rozkládají na kamenité půdě, ze které se rodí vína s vyšším obsahem alkoholu. Réva z viniční trati Roncade pak roste na jílovité půdě bohaté na minerální soli, která je ideální pro plná vína s intenzivní chutí. Vyberte si, které vyhovuje právě vám, a ochutnejte!