Sempé armaňaky

Užijte si znamenitou chuť s dlouhotrvajícím jemným dozvukem kvalitních francouzských armaňaků Sempre. Tyhle armaňaky zrají v dubových sudech i několik desítek let a jejich výroba je založena na dlouholeté tradici. Vychutnejte si například armaňak Sempé Fine, který vyniká příjemně ovocnou vůní a vyváženou chutí.


 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem

Historie značky francouzského armaňaku Sempé

Kvalitní armagnac Sempé se vyrábí od roku 1934. Značka je pojmenovaná podle zakladateli, po Abelu Sempé. Díky pečlivému výběru vín pro výrobu armaňaku a neustálým zdokonalováním postupu výroby si značka Sempé brzy vydobila pevné místo na výsluní francouzských armaňaků. Základem úžasné kvality cognaců Sempé je také sbírka koňaků, kdy některé pocházejí až z roku 1930. 

Výroba armaňaku Sempé

Na rozdíl od koňaků, jako jsou například značky Hardy a Bowen, vyrábí se francouzské armagnacy pouze jednou destilací přes měděný kotel typu alambic. Zdrojem jsou však výhradně nejlepší bílá vína pěstovaná na vinicích Armagnacu odrůdy Ugni Blanc. 

Armaňaky Sempé zrají v ručně vyrobených sudech z černého francouzského dubu. Ve sklepích s ideální teplotou a vlhkostí pak armaňaky Sempé dokonale rozvinou svůj jemný buket a chuť. 

Armagnac Sempé Fine –⁠ vlajková loď francouzské značky

Značka Sempé vyrábí celou řadu zajímavých armaňaků. Za zmínku stojí velice oblíbený armaňak Sempé Fine, který pochází z oblasti Bas Armagnac a Tenerez. Jeho barva je čistě jantarová. Jeho vůně je zase ovocná s nádechem sušených švestek. V chuti je tento kvalitní armaňak jemný a hladký. 

Pokud chcete zjistit, jak si nejlépe vychutnat francouzské koňaky nebo armaňaky, začtěte se do tohoto článku v magazínu