Bowen koňaky

Vychutnejte si prvotřídní francouzské koňaky, které vznikly podle legendy o lásce a nenávisti. Koňaky Bowen vynikají příjemnými květinovými vůněmi a velmi hladkou chutí. Vyzkoušejte například luxusní koňak Bowen XO, která zrál v sudech z limousisnkého dubu až 20 let.Legenda o vzniku francouzského koňaku Bowen

Podle romantické legendy vznikl kvalitní francouzský koňak Bowen skrze lásku muže a ženy v kombinaci s vzrušením, láskou i nenávistí. Společnost Bowen byla údajně založena dobrodruhem René-Luc Chabasse ve Francii někdy na přelomu 19. a 20. století – přesné datum není známé. 

Tento cestovatel se údajně zamiloval do tajuplné dívky Bowen a rozhodl se vytvořit exotický koňak, který by snoubil orientální vůně i chuť, speciálně pro ni. Kdo ví, kolik je na této legendě pravdy. Její jméno se ale na etiketách těchto originálních koňaků nese dodnes. A když tenhle kvalitní cognac ochutnáte, zjistíte, co je na tom pravdy (hodně). 

Výroba francouzských koňaků Bowen

Podobně jako u značek Hardy nebo Sempe se pro výrobu kvalitního cognacu Bowen používají hrozny z oblastí Champagne, Fins Bois a Borderies, a to zejména odrůdy Ugni Blanc, Piquepoul  a Colombard. 

Bowen koňaky se vyrábí dvojitou destilací, kdey se základní víno destiluje dvakrát s 8 % objemu. Při první destilaci vzniká pálenka o síle 30 %. Při druhé destilát o obsahu alkoholu 70 %. Tyhle eaux-de-vie jsou uchovány v sudech z limousinského dubu. Po konečném míchání jsou cognacy Bowen na světě. 

Cognac Bowen XO –⁠ vlajková loď francouzské značky

Značka Bowen produkuje koňaky typu VS i V.S.O.P. Mezi nejoblíbenější se ale řadí koňak Bowen XO. Tenhle kvalitní francouzský koňak zraje 18 až 20 let. Má velice výrazné aroma květin a vanilky, V chuti je tenhle koňak hladký, s náznaky sušeného ovoce, lískových oříšků a mandarinek. Dopřejte si kvalitní koňaky, které si vychutnáte třeba s dobrým doutníkem. A pokud chcete vědět vše o pití koňaku, přečtěte si tento článek.