Ron de Jeremy – Nestydatě dobré rumy

Označení „rumové porno“ pro tuhle značku sedí tak nějak víc, než pro kteroukoli jinou. Kořeněné rumy Ron de Jeremy se zkrátka pijí naostro a bez příkras. A je to velká paráda.

Vybírejte ze základní řady panamských rumů – 8letý Ron de Jeremy Reserva, vyzrálý Ron de Jeremy XO nebo dekadentně kořeněný Ron de Jeremy Spiced. Nebo si ulovte jednu z exkluzivních limitovaných sérií. A když už budete v ráži, od téhle značky doporučujeme i Hedgehog Gin.Slovní hříčka, která stvořila výtečné panamské rumy

Celé to začalo ve Finsku jako slovní hříčka se španělským výrazem pro rum – ron. Letití přátelé Olli Hietalahti a Jouko Laune si pohráli s tímhle španělským výrazem a zrodilo se spojení hnědých rumů s legendou filmů s hvězdičkou, Ronem Jeremym. Brzy se ukázalo, že se kamarádům podařilo stvořit nejen kvalitní spiced rumy. 

Karibské rumy, za kterými stojí velká jména

Ale nenechte se mást, rozhodně nejde o láhve s velkým jménem a nevalným obsahem. Vždyť na výrobě karibských rumů se Ron de Jeremy se podíleli i rumový expert Luis Ayala a slavný Master Blender Don Pancho Fernandez

Výroba hnědého rumu Ron de Jeremy

Proces výroby panamských rumů Ron de Jeremy začíná ručně sklizenou vysoce kvalitní cukrovou třtinou. Vedlejší produkt cukrové třtiny „Blackstrap Molasses“ je poté pečlivě fermentován a destilován. Rum zraje v dubových sudech v cihlových domech lihovaru.

Panamské rumy Ron de Jeremy v Top 10

Tenhle rum z Karibiku se stal hodně oblíbeným. V roce 2018 se značka dokonce vyšplhala do žebříčku Top 10 trendy rumů. I díky tomu, že tyhle kořeněné rumy umě kombinují dospěláckou a přitom sladší chuť. Chutnají samotné i v míchaných drincích. 

Redesign Ron de Jeremy

Láhve těchto panamských rumů původně zdobila Ronova podobizna z dob největší slávy. V roce 2020 značka přišla s velkým redesignem a na nové elegantní láhvi se vyjímal jen stylový knírek. To ovšem nemění nic na tom, že v lahvi najdete parádní kořeněný rum. 

Parádní rumy z Karibiku pod novou značkou

Hvězda Rona Jeremyho začala padat, a to pro značku nebylo příliš dobré. Byl totiž zatčen na základě vážných obvinění. Jenže dobrý spiced rum za tohle přece nemůže… Výrobce to naštěstí nepoložilo. Byl si vědom toho, že tyhle panamské rumy jsou velmi oblíbené. A proto přišel s novou značkou Hell of High Water. 

Spiced rumy pod názvem Rod de Jeremy ale můžete stále koupit. A protože už se nevyrábí, je jich stále méně. Udělejte si solidní zásobu, protože tahle zaniklá značka začíná stoupat na ceně.