Louis Roederer

Od roku 1776 vlastní šampaňský dům Louis Roederer stále stejná rodina. Za ta léta tradiční a poctivé práce se stal v 19. století Louis Roederer nejprodávanějším šampaňským na světě. Dokonce vzniklo unikátní cuvée Cristal přímo na míru ruskému caru Alexandrovi II., jehož lahve mělo ploché dno kvůli strachu  z toho, aby tam atentátníci neumístili výbušniny. 

Šampaňské Louis Roederer – 7 generací mistrů

Louis Roederer je největší nezávislý rodinný výrobce šampaňského a patří mezi absolutně nejlepší v regionu. Dovednosti a zkušenosti si tady rodina předává od roku 1776. Teď otěže výroby svírá člen sedmé generace Roederů, Frédéric Rouzaud. který má za sebou velmi schopného sklepmistra Jean-Baptiste Lécaillona. 

Díky těmto dvěma pánům se neobyčejně zvedla kvalita základních vín. A to je jedna z velkých předností tohoto slavného domu – stabilně vysoká úroveň celé řady vín. Cristal jsou jejich prestižní cuvée, která dosáhla takového renomé, že je jejich pití v určitých kruzích známkou společenského postavení. 

Šampaňské Louis Roederer na objednávku cara

Značka Louis Roederer měla vždycky hodně silné jméno. V druhé polovině 19. století si tahle šumivá vína s radostí vychutnával sám car Alexandr II. I když na značku Louis Roederer nedal dopustit, měl velmi zvláštní osobní požadavky. 

Nechal si vytvořit speciální cuvée, které mělo zcela unikátní profil. A to nejen chuťový. Tehdy se šumivá a šampaňská vína stáčela do lahví s vypouklým dnem. Jenže car se obával o svůj život a měl strach z atentátů. Proto Louis Roederer vyrobil průhledné skleněné lahve z křišťálového skla s plochým dnem, aby se do vypouklin nedalo nic ukrýt. Třeba výbušnina nebo jed. Zrodilo se prestižní šampaňské Cristal z révy ze 7 Grand Crus.

240 ha pro výrobu šampaňského Louis Roederer

Champagne Louis Roederer lze stále považovat za absolutní špičku. Rodina obhospodařuje 240 hektarů vinic a patří mezi průkopníky biodynamického vinařství. 

To, co značka započala se šampaňským Cristal, v tom pokračuje dál. Vyrábí se z hroznů Pinot Noir a Chardonnay. Zraje 6 let ve sklepích a odpočívá 12 měsíců po degorgementu. Je čas na slavnostní přípitek. Dopřejte si prémiová šampaňská vína Louis Roederer