Henriot

Champagne Henriot je nezávislý rodinný dům v Champagne. Rodina Henriotů spravuje cca 35 hektarů vinic, roztroušených v okolí Vallée de la Marne, Montagne de Reims a Côte des Blancs. 

Rodina Henriotů pocházela původně z Lotrinska, ale v roce 1640 se přestěhovala do oblasti Champagne a začala prodávat vína. Postupně začali i vinice kupovat a v roce 1808 bylo zaleženo vonařství Henriot. V roce 1850 byl podnik prohlášen za oficiálního dodavatele rakouského císařského a královského dvora. Pinot Noir se vybírá hlavně z předních a grands cru vinic na severním svahu Montagne de Reims, zatímco Chardonnay pochází převážně z Côte des Blancs.

Chardonnay je nejdůležitější odrůdou Henriota a v portfoliu lze najít jak klasické champagne Blanc de Blancs, tak prémiové Cuve 38, pocházející výhradně z vinic grand cru. Henriot také vyrábí Demi-Sec a Rosé Brut, stejně jako Vintage Brut a Rosé. Cuvée Hemera, dříve nazývané Cuvée des Enchanteleurs, je na samém vrcholu řady a vyrábí se pouze v nejlepších letech. První ročník Cuvée Hemera byl v roce 2005.