Gold Cock

Historie značky Gold Cock sahá velmi hluboko, až do sedmdesátých let. Už tenkrát se tady bez přehánění dělala hodně kvalitní whisky. Vždyť ji kladně ocenil i autor Whisky Bible Jim Murray. Po revoluci Gold Cock vlastnila Likérka Dolany a své největší poklady uložila do sudů v roce 1992. Značka už měla na kahánku. V roce 2000 ji naštěstí zachránila společnost Rudolf Jelínek , která skoupila veškeré zásoby. 

Rudolf Jelínek navázal na tradici Gold Cock stáčením původních sudů v několika variantách od tříleté až po 22letou českou whisky. Jenže původní zásoby whisky vyrobené z moravského ječmene a pramenité vody nejsou nekonečné, a tak brzy začaly vznikat další whisky zrající v sudech z českého dubu, pálené ve Vizovicích. 

Gold Cock tak kromě původní produkuje také svou whisky v několika řadách. Kromě základní nabízí také Experimentální série a Partnerská plnění, která jsou značně limitovaná. V těchto omezených edicích najdete různě staré whisky (z původních zásob i vypálené ve Vizovicích), různá finišování a různé speciální verze vyrobené na míru například barům. 

Značka Gold Cock žije dál. Prohlédněte si všechny lahve a zjistěte, která vám padne do oka.