Vittorio Innocenti

Panství leží mezi Montepulciano a Montefollonico a skládá se z asi 32 hektarů, z nichž 12 jsou  vinice, které se nacházejí mezi 330 a 350 metry nad mořem na středně texturovaných jílovitých půdách pliocénního původu. Vinařství s historickými sklepy z konce 13. století se nacházejí v malém, středověkém městečku Montefollonico.

Nejstarší dokument týkající se vína z Montepulciana pochází z roku 789: duchovní Arnipert nabídl kostel San Silvestro nebo San Salvatore v Lanciniano na hoře Amiata, část pozemků s vinicemi uvnitř hradu Policiano.
Majiteli Vittoriu Innocentimu, který se před mnoha lety vzdal vyučování filozofie, aby veškerý svůj čas věnoval panství a sklepům, pomáhá jeho manželka Maria Rosa, divadelní historička, syn Tommaso, který právě dokončuje studium umožňující mu, aby převzal správu panství, a jeho bratru Mariovi, odpovědnému za péči o vinice.


 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem

Nejstarší dokument týkající se vína z Montepulciana pochází z roku 789: duchovní Arnipert nabídl kostelu San Silvestro nebo San Salvatore in Lanciniano na hoře Amiata část půdy s vinicemi uvnitř hradu Policiano. Repetti zmínil dokument z roku 1350, ve kterém byly stanoveny podmínky pro obchod a vývoz vína Montepulciano. Záznamy ukazují, že od raného středověku vinice Mons Politianus produkovaly vynikající vína. V polovině 16. století Sante Lancerio, sklepník papeže Pavla III. Farneseho, chválil Montepulciano jako „dokonalé v zimě i v létě, aromatické, masité, nikdy kyselé, ani zářivě zbarvené, jednoduše je to víno vhodné pro šlechtice (v italštině šlechtic se řekne nobile). Francesco Redi, uznávaný lékař a přírodovědec, ale také básník, se posunul od středověku do 17. století a důkladně vychvaloval víno ve své dithyrambické ódě „Bacchus v Toskánsku“ (1685), ve které Bacchus a Ariadne vychvalují nejlepší toskánská vína. Báseň končí: Montepulciano je králem všech vín