Představujeme svatomartinská vína pro rok 2023

svatomartinska vina

Jak praví pranostika, „Radost Martina je husa a džbán vína“. A nelze než souhlasit. S tím opeřencem vám pomoct nezvládneme, ale parádní svatomartinská vína u nás najdete stejně jako v předchozích letech. I letos můžete vybírat z nabídky rodinného vinařství Sedlák.

Svatomartinská vína se tradičně otevírají až 11. 11. v 11 hodin a 11 minut. Abyste to stihli, jejich objednávky přijímáme od čtvrtka 9. listopadu. Doručovat a vydávat v pražské prodejně budeme v pátek, takže nemusíte mít obavy, že byste slavnostní odšpuntování prošvihli. 

Ať zvolíte jakoukoliv z láhví, svatý Martin bude spokojený. Ročník 2023 se totiž velmi vydařil. Vyberte tu svou a pak už se jen těšte na její otevření.

Jak chutná svatomartinské víno

Svatomartinská vína jsou mladá, zrající jen několik málo týdnů. Jsou lehká a svěží, s nižším obsahem alkoholu a výrazně ovocným profilem. Typicky tu najdete tóny broskví, grapefruitů, pomerančů, banánů, hrušek, švestek nebo višní. Kvůli svému charakteru se vína nehodí k uložení, doporučujeme je vypít nejpozději do Velikonoc. Ale tak dlouho se stejně doma neohřejí.

Více o svatomartinských vínech, tradicích a ověřené recepty na něco k zakousnutí najdete v našem magazínu.