Sailor Jerry

Sailor Jerry je značka kultovního karibského rumu, který je pojmenovaný po americkém námořníkovi a prominentním karibském tatérovi z 20. století Normanu Collinsovi, zvaném „Sailor Jerry“ (námořník Jerry).

Norman „Sailor Jerry“ Collins, se narodil 14. ledna 1911 v Reno – Nevada a proslavil se nejen tetováním svůdných karibských tanečnic "hula girls", ale také vlastní recepturou ve rumu, jehož vůni a chuť tvoří mohutná infuze vanilky, skořice, hřebíčku a limetky.

Sailor Jerry rum je proslavený po celém světě nejen díky svému originálnímu příběhu, ale také svou tmavou barvou a pikantní chutí.

Tento rum je destilovaný z melasy, protnutý silnou dávkou koření. Není v něm skoro žádná sladkost, Sailor Jerry je extra suchý rum pro tetované námořníky. Jeho krása spočívá v přirozené vyváženosti. V nové, lehce upravené receptuře získal větší jemnost a hladkost.

Proti původní verzi má i méně alkoholu. Pro konzumenty se sběratelskými sklony je tento rum zajímavý také vnitřní stranou zadní etikety, na které jsou vyobrazeny různé podoby havajských tanečnic. Kouzlo spočívá v tom, že obrázky jsou viditelné teprve po vypití celé lahve.

Čím víc lahví rumu Sailor Jerry Spiced vypijete, tím víc budete mít etiket s obrázky půvabných Havajanek, které tak nabízejí výjimečnou sběratelskou kuriozitu.

Ochutnejte tento rum samotný, nebo s kolou či pouze s ledem.