Quinta do Noval

Quinta do Noval, založená v roce 1715, je jedním z mála přístavních vinařských domů, které se nacházejí v srdci portugalského údolí Douro. Quinta do Noval je také jedním z mála domů, který je pojmenován po své nejslavnější vinici, v tomto případě Quinta do Noval. Procházka těmito nádhernými terasovitými vinicemi tyčícími se z břehu řeky znamená dotknout se tlukoucího srdce Doura, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Většina vinic v Quintě je osázena ušlechtilými odrůdami Douro: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz a Tinta Cao. Těmto hroznům se dobře daří na směsi břidlicových a jílovitých půd, které se zde vyskytují.

V roce 1994 došlo k rozsáhlému přesazování vinic a každý pozemek byl osázen odrůdou, která nejlépe vyhovovala dané půdě, nadmořské výšce a expozici. Historicky byly vinice vysazovány na smíšených pozemcích; tato praxe však v Douro vymírá, protože výsadby se stávají více specifické pro jednotlivé terroir. V srdci vinice Quinta do Noval je malý pozemek neroubované révy, která měla to štěstí, že se vyhnula devastaci révokazu v 19. století. Tyto hrozny pravokořené révy se používají ve vínech Nacional.

Vedle výroby jemných portských Ruby a Tawny vinařství vyrábí také Noval Black, portské, které se připravuje k pití mladé a čerstvé, bez stárnutí nebo dekantace.