Perrier-Jouët

Perrier-Jouët je výrobce šampaňského se sídlem v regionu Épernay v Champagne. Dům byl založen v roce 1811 Pierrem-Nicolasem Perrierem a Rose Adélaide Jouët a vyrábí jak vintage, tak neročníkové cuvee, přibližně 3 000 000 lahví ročně, s prestižní značkou Belle Epoque. Vlastní 266 akrů vinic v oblasti Champagne. 

Pierre-Nicolas Perrier a Rose-Adélaïde Jouët sdíleli lásku k přírodě a umění. Rose-Adélaïde byla kultivovaná mladá žena z rodiny normanského obchodníka. Rok po svatbě, v roce 1811, založili manželé vinařský dům Perrier-Jouët s rouhou vytvořit šampaňské, které by se od ostatních lišilo.  
Vášeň zakladatelů pro umění, přírodu a šampaňské se předávala z generace na generaci. Jejich syn Charles Perrier, botanik jako jeho otec, převzal dům v roce 1848. Rodinná filozofie tvůrčí svobody a nekonvenčního pozorování přírody je neodmyslitelnou součástí historie šampaňského. Tyto hodnoty formují Maison Perrier-Jouët dodnes.

V roce 1902 Octave Gallice pověřila umělce a skláře Emile Gallé, aby navrhl láhev cuvée Perrier-Jouet - navrhl ikonickou sasanku ověnčenou zlatem, která byla umístěna na láhev. V roce 1964 jsou znovu objeveny sklepmistrem André Baveretem čtyři na zakázku vyrobené magnumy namalované Emilem Gallé, Ten nadšen dokonalostí kresby, jež byla odrazem filozofie vinařství se rozhodl vytvořit řadu champagne Belle Epoque. Tak se zrodilo dnes již ikonické květinové cuvée s názvem Belle Epoque Cuvée. 


 
A je to v košíku!
1 Ks Cena celkem