Monopole Heidsieck & Co

Vinařství Champagne Monopole Heidsieck & Co. je renomovaný producent šampaňských vín s bohatou historií a tradicí. Toto vinařství patří mezi nejstarší a nejuznávanější výrobce šampaňských vín ve Francii, a jeho kořeny sahají až do 18. století.

Vinařství založil v roce 1785 Florenc Louis Heidsieck, mladý Němec z Vestfálska. Jako výrobce látek založil v Remeši obchodní společnost pro vlnu a víno a pojmenoval ji „Heidsieck & Co“. Brzy se vzdává prodeje vlny a zaměřuje se výhradně na obchodování s vínem z oblasti Champagne. Již od počátku se Champagne Monopole Heidsieck & Co. soustředila na kvalitu a precizní výrobu, což jí přineslo uznání mezi náročnými konzumenty šampaňských vín. V roce 1818 je stává výhradním dodavatelem pruského krále a německého císaře. Prestiž  Monopole Heidsieck & Co pokračuje a v roce 1907 se stává výhradním dodavatelem cara Mikuláše II., který byl velkým milovníkem Champagne a nechává si každý rok posílat dva vlaky plné Heidsieck Monopole 

Heidsieck & Co. Monopole se stalo symbolem kvality a elegance ve světě šampaňských vín. Jeho šampaňská vína jsou servírována v luxusních restauracích a hotely po celém světě a jsou oblíbenou volbou pro svatební hostiny, firemní akce a další význačné události. Navzdory své historii a tradici se Heidsieck & Co. Monopole neustále snaží inovovat a zlepšovat. Zůstává však věrné tradičním hodnotám kvality a preciznosti, které jsou základem jeho úspěchu.